Niezwykłe zalety zielonych koktajli – recenzja

Czym wyróżniają się zielone koktajle? Dlaczego warto je pić? Które są najbardziej wartościowe? Jak je prawidłowo przyrządzać? Co to jest chlorofil i jakie ma znaczenie? – na te pytania, w przystępny i praktyczny sposób odpowiadają Colette Herve-Pairain i Nadege Pairain w niewielkim poradniku „Niezwykłe zalety zielonych koktajli. Dieta chlorofilowa”.

To kolejna pozycja z serii „BIOporadnik” drukowanej nakładem poznańskiego Wydawnictwa BioBooks.

– Jedynie rośliny zielone, jak żaden inny żywy organizm mają zdolność przetwarzania promieni słonecznych w składniki pokarmowe, które mogą wykorzystywać wszystkie żywe organizmy. Chlorofil to cudowna substancja – jest w istocie kroplą słońca. Z tego właśnie powodu regularne spożywanie zielonych, chlorofilowych koktajli może pomagać w przezwyciężaniu wielu różnych problemów zdrowotnych – przekonuje we wstępie do poradnika Victoria Boutenko.

Jak jednak najprościej włączyć „zieleninę” do diety, zwłaszcza jeżeli nie jesteśmy gotowi na rewolucyjne zmiany i zwiększanie czasu poświęcanego na przygotowywanie posiłków? Według autorek „Niezwykłych zalet zielonych koktajli” to właśnie spożywanie koktajli może być dobrym rozwiązaniem.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Jakie mają zalety? Są łatwo przyswajalne (jeżeli prawidłowo je przyrządzamy), łatwe do szybkiego przygotowania, łatwe w transporcie (można zabrać je np. do pracy czy szkoły).

W książce, oprócz informacji o zdrowotnych walorach surowych zdrowych pokarmów, autorki zawarły szereg porad i gotowych przepisów na koktajle. Jeżeli takie urozmaicenie i wzbogacenie diety Was interesuje, wydaje się, że warto ich wypróbować.

Książeczka podzielona została na 4 rozdziały: Zdrowa żywność: brakujące ogniwo, Zielona żywność w praktyce, Przepisy na każdą porę roku,Tygodniowa Zielona Kuracja.(kp)

Autor Colette Hervé-Pairain, Nadège Pairain
Format 115 x 185 mm
Ilość stron 112
ISBN 878-83-62991-10-5
Oprawa miękka
Seria Bioporadnik, Wydawnictwo Biobooks

Ksiażka dostępna jest w sklepie internetowym Wydawnictwa Gaj (Niezwykłe zalety zielonych koktajli) a także na stronach Wydawnictwa Biobooks.

Brak postów do wyświetlenia