Teraz czytasz...
Niezwykłe zalety zielonych koktajli – recenzja
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Niezwykłe zalety zielonych koktajli – recenzja

Czym wyróżniają się zielone koktajle? Dlaczego warto je pić? Które są najbardziej wartościowe? Jak je prawidłowo przyrządzać? Co to jest chlorofil i jakie ma znaczenie? – na te pytania, w przystępny i praktyczny sposób odpowiadają Colette Herve-Pairain i Nadege Pairain w niewielkim poradniku „Niezwykłe zalety zielonych koktajli. Dieta chlorofilowa”.

To kolejna pozycja z serii „BIOporadnik” drukowanej nakładem poznańskiego Wydawnictwa BioBooks.

– Jedynie rośliny zielone, jak żaden inny żywy organizm mają zdolność przetwarzania promieni słonecznych w składniki pokarmowe, które mogą wykorzystywać wszystkie żywe organizmy. Chlorofil to cudowna substancja – jest w istocie kroplą słońca. Z tego właśnie powodu regularne spożywanie zielonych, chlorofilowych koktajli może pomagać w przezwyciężaniu wielu różnych problemów zdrowotnych – przekonuje we wstępie do poradnika Victoria Boutenko.

Jak jednak najprościej włączyć „zieleninę” do diety, zwłaszcza jeżeli nie jesteśmy gotowi na rewolucyjne zmiany i zwiększanie czasu poświęcanego na przygotowywanie posiłków? Według autorek „Niezwykłych zalet zielonych koktajli” to właśnie spożywanie koktajli może być dobrym rozwiązaniem.

Jakie mają zalety? Są łatwo przyswajalne (jeżeli prawidłowo je przyrządzamy), łatwe do szybkiego przygotowania, łatwe w transporcie (można zabrać je np. do pracy czy szkoły).

W książce, oprócz informacji o zdrowotnych walorach surowych zdrowych pokarmów, autorki zawarły szereg porad i gotowych przepisów na koktajle. Jeżeli takie urozmaicenie i wzbogacenie diety Was interesuje, wydaje się, że warto ich wypróbować.

Książeczka podzielona została na 4 rozdziały: Zdrowa żywność: brakujące ogniwo, Zielona żywność w praktyce, Przepisy na każdą porę roku,Tygodniowa Zielona Kuracja.(kp)

Zobacz także


Autor Colette Hervé-Pairain, Nadège Pairain
Format 115 x 185 mm
Ilość stron 112
ISBN 878-83-62991-10-5
Oprawa miękka
Seria Bioporadnik, Wydawnictwo Biobooks

Ksiażka dostępna jest w sklepie internetowym Wydawnictwa Gaj (Niezwykłe zalety zielonych koktajli) a także na stronach Wydawnictwa Biobooks.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.