KATEGORIA:

Ogród ekologiczny

Ogród ekologiczny - najnowsze porady

w tej kategorii
Dziki ogród

„Dziki ogród” Łukasza Łuczaja. Jak wygląda?

Dziki ogród to miejsce, w którym dominuje wolność. Jest to przestrzeń, na której prawo głosu ma zarówno człowiek, jak i przyroda. Czy to właśnie ten kierunek ogrodniczej drogi powinniśmy współcześnie obrać? Pytam o to dr hab. Łukasza Łuczaja, etnobotanika, ekologa i autora książki „Dziki ogród”.

czytaj więcej »
łąka kwietna

Łąka kwietna w ogrodzie – wady i zalety

Łąka kwietna nie wymaga dużych nakładów energii przy pielęgnacji, a przy tym daje doskonały efekt wizualny. Jest dobrą alternatywą dla równo przyciętych trawników, które, choć są ładne, nie są wcale przyjazne dla środowiska. Dlaczego więc warto zakładać łąki kwietne? I jak o nie dbać? Przeczytajcie.

czytaj więcej »

Ogród Bellingham. Odwiedzamy!

Ogród Bellingham „The Garden” Katarzyny i Andrew Bellingham znajduje się na Kaszubach w miejscowości Zgorzałe. To 7ha, które gospodarze urządzili w urokliwym angielskim stylu.

czytaj więcej »
dziurawiec

Dziurawiec – właściwości i zastosowanie

Dziurawiec dla jednych jest pospolitym chwastem, który porasta łąki i pola. Dla innych jednak to lecznicza roślina, niezwykle cenna dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Co warto o niej wiedzieć? I co na temat dziurawca przeczytamy w literaturze medycznej?

czytaj więcej »

Sklep z porcelaną i wyjątkowymi dodatkami dla domu

Porcelanowe elementy zastawy uświetniają domowe spotkania, a ekskluzywne dodatki dla domu wprowadzają do wnętrz wyjątkową atmosferę. Jeśli szukasz tak niepowtarzalnych, a zarazem ponadczasowych produktów, koniecznie odwiedź sklep z porcelaną. To miejsce, w którym imponujący asortyment łączy się z fachowym doradztwem i szybką realizacją Twoich zamówień.

czytaj więcej »

Zabawa w ogrodzie. Jak nauczyć dziecko dbać o rośliny?

Dzieci mają naturalną ciekawość świata. Poznają go przez obserwację i działanie. Chętnie włączają się w wykonywanie domowych obowiązków, bo chcą naśladować dorosłych. Jak więc zachęcić ich do prac ogrodniczych? Jak pokazać im świat roślin w sposób bezpieczny i ciekawy? Przeczytajcie! 

czytaj więcej »
lilak pospolity bez

Lilak pospolity (bez): pielęgnacja i właściwości

Lilak pospolity (bez w nazewnictwie potocznym) to bez wątpienia symbol w pełni rozkwitającej wiosny. Piękne kwiatostany, pod którymi uginają się gałęzie, cieszą oko. Intensywny zapach kwiatów powoduje, że każdy kto przechodzi obok nich, pragnie mieć piękny bukiet w domu. A czy wiesz, że kwiaty bzu są wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym i perfumeryjnym? Oto kilka ciekawostek na

czytaj więcej »

Jak prowadzić ogród ekologiczny i uzyskiwać sukcesy w uprawie roślin bez wykorzystywania syntetycznych środków ochrony roślin i sztucznych nawozów. Liczne porady i wskazówki doświadczonych ogrodników.

Nasze kanały:

Ogród ekologiczny: Najpopularniejsze teksty