KATEGORIA:

Ogród ekologiczny

Ostatnie artykuły

w tej kategorii
dziurawiec

Dziurawiec – właściwości i zastosowanie

Dziurawiec dla jednych jest pospolitym chwastem, który porasta łąki i pola. Dla innych jednak to lecznicza roślina, niezwykle cenna dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Co warto o niej wiedzieć? I co na temat dziurawca przeczytamy w literaturze medycznej?

czytaj więcej »

Sklep z porcelaną i wyjątkowymi dodatkami dla domu

Porcelanowe elementy zastawy uświetniają domowe spotkania, a ekskluzywne dodatki dla domu wprowadzają do wnętrz wyjątkową atmosferę. Jeśli szukasz tak niepowtarzalnych, a zarazem ponadczasowych produktów, koniecznie odwiedź sklep z porcelaną. To miejsce, w którym imponujący asortyment łączy się z fachowym doradztwem i szybką realizacją Twoich zamówień.

czytaj więcej »

Zabawa w ogrodzie. Jak nauczyć dziecko dbać o rośliny?

Dzieci mają naturalną ciekawość świata. Poznają go przez obserwację i działanie. Chętnie włączają się w wykonywanie domowych obowiązków, bo chcą naśladować dorosłych. Jak więc zachęcić ich do prac ogrodniczych? Jak pokazać im świat roślin w sposób bezpieczny i ciekawy? Przeczytajcie! 

czytaj więcej »
lilak pospolity bez

Lilak pospolity (bez): pielęgnacja i właściwości

Lilak pospolity (bez w nazewnictwie potocznym) to bez wątpienia symbol w pełni rozkwitającej wiosny. Piękne kwiatostany, pod którymi uginają się gałęzie, cieszą oko. Intensywny zapach kwiatów powoduje, że każdy kto przechodzi obok nich, pragnie mieć piękny bukiet w domu. A czy wiesz, że kwiaty bzu są wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym i perfumeryjnym? Oto kilka ciekawostek na

czytaj więcej »
syrop z pędów sosny

Syrop z pędów sosny. Jak zrobić?

Syrop z pędów sosny to doskonały lek na przeziębienie. Pomaga pozbyć się kaszlu i chrypki. Solidnie wzmacnia odporność. Jak zrobić syrop z pędów sosny? Dlaczego warto wybrać się do lasu na zbiory? I jak to zrobić z poszanowaniem przyrody? Przeczytajcie.

czytaj więcej »

Dziecko i pies. 4 rzeczy, które warto wiedzieć

Relacja z dziecka z psem może być początkiem wielkiej przyjaźni. Nie zapominajmy jednak o tym żeby odpowiednio przygotować do niej zarówno zwierzę jak i malucha. Dziecko i pies – 5 rzeczy, które warto wiedzieć. Pies i inne zwierzęta domowe korzysnie wpływają na rozwój dziecka (1) Dzieci wychowywane wspólnie ze zwierzętami, wykazują otwartość wobec nowych doświadczeń,

czytaj więcej »

Ekologiczna uprawa i pielęgnacja trawnika wysianego z nasion

Nie ulega wątpliwości, że podstawą każdego ogrodu jest piękna i zadbana trawa. Miękki, przystrzyżony, zdrowy i intensywnie zielony trawnik jest marzeniem każdego ogrodnika. Nie jest to jednak zadanie proste, zwłaszcza jeśli chcemy dbać o niego w zgodzie z ekologią. Wiadomo, że bez trawnika ogród nie istnieje, jednak sekretem jego piękna nie jest stosowanie chemicznych środków,

czytaj więcej »

Ekologiczne nawozy zero waste. Jak je zrobić?

Ekologiczne nawozy z roku na rok są coraz popularniejsze. Chętnie je wykorzystujemy w przydomowych ogródkach, zwłaszcza warzywnych. Jesteśmy bowiem coraz bardziej świadomi i nie chcemy chemii na swoich grządkach. A zatem jak o nie dbać naturalnie? I czy aspiryna, skórki po bananach i woda po gotowanych warzywach faktycznie pomogą w pielęgnacji roślin?

czytaj więcej »

Nasze kanały:

Z kategorii Eko sprzątanie: