Teraz czytasz...
Jaki napój po treningu?

Jaki napój po treningu?

Avatar photo

Jaki napój po treningu? Polecamy soki lub koktajle! Najlepiej własnoręcznie wykonane, bo wtedy mamy pewność jakie składniki wędrują do szklanki i możemy cieszyć podniebienie możliwie najświeższym napojem.

Taki sok to nie tylko dawka energii (idealnej na potreningowe „okienko węglowodanowe”), ale także źródło niezbędnych witamin i minerałów oraz, jeśli tylko użyjemy odpowiednich składników, porcja pełnowartościowego białka.

Przeczytaj także: Izotoniki i napoje dla sportowców

Z czego można przygotować koktajl lub sok po treningu?

W zasadzie ze wszystkiego, co mamy w kuchni. No prawie! Na koktajl nadają się:

– owoce,

– warzywa,

– zioła,

– bakalie,

– nasiona,

– orzechy.

 

Można dodać kilka kostek lodu (wtedy konsystencja będzie gęstsza, przypominająca nieco mrożoną granitę), jogurt lub mleko. Jak mówi Magdalena Pec, właścicielka portalu PureGreen.pl

Zobacz także
konferencja naukowa

– Warto eksperymentować z warzywami – które są szczególnie cenne, a nie zawsze lubiane i stosowane w codziennej kuchni – takimi jak np. buraki, jarmuż, czy szpinak. W koktajlach, wymieszane z innymi składnikami, nabierają zupełnie nowych smaków!

Co jest ważne?

Przeczytaj także o produktach, które wspomogą Twój trening

Oczywiście świeżość i jakość produktów. Ponadto – kluczowe znaczenie ma sposób wyciskania soku czy przygotowywania zielonego koktajlu. Najlepiej, aby nie używać do tego tradycyjnych sokowirówek czy blenderów. – Pracują one na bardzo dużych obrotach, przez co wytwarzają dość wysoką temperaturę, która niszczy część drogocennych składników odżywczych (enzymy, witaminy) – wyjaśnia Magdalena Pec. Dużo lepsze są wyciskarki wolnoobrotowe – choć nie najtańsze, to jednak warte inwestycji: otrzymywany przy ich pomocy sok zachowuje wszystkie cenne właściwości. W sam raz na regenerację po treningu!

Dział prowadzi: Adam Turowiec, propagator zdrowego stylu życia i dobrego jedzenia. Lub odwrotnie. Od 20 lat czynnie uprawia triathlon. Z pełną premedytacją stara się zarażać swoją pasją do aktywności i świadomego odżywiania. Pisze, edukuje i prowadzi warsztaty, a także doradza firmom w zakresie budowania marki i działalności na tym niełatwym rynku.

Polecamy także tekst: Moc zielonych koktajli

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.