Teraz czytasz...
Pietruszka na cellulit, przebarwienia i piegi
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

Pietruszka na cellulit, przebarwienia i piegi

Pietruszka jest doskonała nie tylko na odporność. Sprawdzi się, gdy zależy ci na usunięciu przebarwień, piegów, także tych pojawiających się po zbyt długich kąpielach słonecznych lub na dłoniach. Jest idealna, gdy masz problem z cellulitem.

Natkę pietruszki miej zawsze w pogotowiu, a jesienią koniecznie zrób zapas „zieleniny” na całą zimę. Oto przepis

Herbatka z pietruszki (rozjaśniająca przebarwienia i piegi)

1. Dorodny pęczek natki pietruszki włóż do miski, dzbanka lub słoja i zalej wrzątkiem (około 1-1,5 l). Cała nać powinna być dobrze przykryta (jeżeli jest duża, możesz ją wcześniej pokroić na mniejsze kawałki).

2. Naczynie przykryj np. talerzem i poczekaj około 15 minut, aż nać odda swoje dobroczynne właściwości i płukanka delikatnie się przestudzi.

3. Gotowy, lekko ciepły płyn wykorzystaj do przemywania twarzy, szyi lub dekoltu, a także innych miejsc, gdzie pojawiły się piegi i przebarwienia.

4. Zabieg przeprowadzaj dwa razy dziennie, przecierając skórę nawilżonymi wacikami. Możesz także położyć je na dłużej i pozostawić w formie wilgotnych kompresów.

5. Gdy chcesz usunąć przebarwienia z rąk to do ciepłego płynu włóż dłonie i mocz przez około 20 minut.

6. Jeżeli lubisz klarowny kosmetyk, nadmiar gotowego płynu możesz przecedzić. Uwaga: nie wyrzucaj zielonej naci… będzie potrzebna!

Zobacz także

świeże owoce rokitnika i dżem z rokitnika

7. Przechowuj w lodówce maksymalnie 24 godziny.

Pietruszka na cellulit

Pietruszkową nać, wcześniej wykorzystaną do przygotowania herbatki rozjaśniającej, koniecznie wykorzystaj do zlikwidowania miejsc z cellulitem. Wystarczy jak zieloną, ugotowaną natkę użyjesz do masażu miejsc, gdzie pojawiła się pomarańczowa skórka. By wzmocnić efekt zabiegu antycellulitowego możesz dodatkowo położyć na skórę bawełniany ręcznik nawilżony wywarem lub herbatką z naci pietruszki, obwiązać go np. folią i pozostawić na skórze nawet na kilka godzin.

Regularne stosowanie kosmetyków z naci pietruszki pomaga walczyć z cellulitem, a także doskonale wybiela, rozjaśnia, likwiduje piegi i przebarwienia na skórze.

Pietruszka w uprawy ekologicznej?

Pietruszkę uprawianą ekologicznie znajdziesz w pobliskim sklepie eko, ale możesz także spróbować uprawiać ją samodzielnie. Przeczytaj koniecznie: Ekologiczna uprawa pietruszki

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.