Teraz czytasz...
Grzegorz Krychowiak zainwestuje w Bio Planet [mamy więcej informacji]
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Grzegorz Krychowiak zainwestuje w Bio Planet [mamy więcej informacji]

Avatar photo

Dzisiaj dokonaliśmy zapisu na istotny pakiet akcji Bio Planet w ramach trwającej do końca listopada oferty publicznej. To kolejny milowy krok w dynamicznym rozwoju marki Biogol. Trzymajcie kciuki i pamiętajcie, jesteś tym co jesz! – informuje należąca do Grzegorza Krychowiaka spółka w mediach społecznościowych.

Bio Planet. Grzegorz Krychowiak inwestuje w 10% akcji

– Spółka GK4 Food będzie w posiadaniu 10% akcji Bio Planet (czekamy na rejestrację nowo emitowanych), na dzisiaj jest to 5,39% – deklaruje w rozmowie z Biokurierem Grzegorz Krychowiak. – Doskonale rozumiemy strategię Prezesa Strużyny, jest spójna z naszą wizją – dodaje.

BioGol, czyli…

GK4 Food należąca do Grzegorza Krychowiaka spółka zarządzająca m.in. marką certyfikowanych ekologicznych przekąsek. Pierwsze produkty sygnowane wizerunkiem piłkarza pojawiły się na rynku jesienią 2020 roku. Jak wiadomo Grzegorz Krychowiak inwestuje również w inne biznesy, m.in. modowy i budowlany.

Rozwój rynku jest dynamiczny, w przyszłym roku będziemy budżetować 50% wzrost sprzedaży. Nasze flagowe produkty to suszone mango, dżemy oraz autorska mieszanka musli z matcha, kurkumą oraz kakao

mówi Grzegorz Krychowiak. Obecnie produkty sygnowane loko Biogol są dostępne w ponad 650 sklepach w całej Polsce.

– Cały czas pracujemy nad rozszerzeniem oferty i pragniemy wprowadzać  nowe produkty. W przyszłym roku pojawią się białka roślinne, słodycze bez cukru oraz dodatkowe suszone owoce. Bardzo ważne będzie to, że większość z tych produktów to będą nowości w ofercie Bio Planet, więc wierzymy, że znacząco pomogą nam w sprzedaży. W 2022 roku w ofercie Biogol będzie około 45 produktów – zapowiada Grzegorz Krychowiak.

Przeczytaj naszą rozmowę z Grzegorzem Krychowiakiem

Bio Planet w drodze na Giełdę Papierów Wartościowych

Przypomnijmy, że Bio Planet jest w trakcie procesu przenoszenia z rynku New Connect na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych. Wartość wpływów z ogłoszonej emisji nowych akcji Spółka szacuje na ok. 6 mln zł. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na budowę i wyposażenie nowych zakładów konfekcjonowania, które mają znacznie wzmocnić wydajność.

W latach 2018-2020 Bio Planet S.A. osiągnęła przychody ze sprzedaży – odpowiednio – 128 mln zł, 153 mln zł i 204 mln zł, co oznacza CAGR ponad 18 %. Równolegle ze wzrostem przychodów ze sprzedaży, zwiększał się wynik netto, który wyniósł odpowiednio 83 tys. zł, 1.812 tys. zł i 4.990 tys. zł. Od 2019 r. Bio Planet S.A. jest również spółką dywidendową. Zgodnie z przyjętą polityką dywidendową Zarząd zamierza rekomendować Walnemu Zgromadzeniu Spółki przeznaczanie na wypłatę dywidendy od 30 % do 60 % zysku netto.

Wiecej na ten temat w naszym newsie: Bio Planet na GPW. Cena maksymalna akcji już znana

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.