Teraz czytasz...
Bio Planet buduje nowy zakład konfekcjonowania. Prace ruszyły
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Bio Planet buduje nowy zakład konfekcjonowania. Prace ruszyły

Avatar photo

Budowa nowego zakładu konfekcjonowania Bio Planet ruszyła. 13 kwietnia odbyło się uroczyste wkopanie łopaty. Wartość inwestycji szacowana jest na 33,3 mln zł.

Jak informuje spółka, inwestycja oraz związana z nią automatyzacja konfekcjonowania paczkowanego asortymentu pozwoli spółce na: obniżenie jednostkowych kosztów konfekcjonowania, wzrost jakości paczkowania oraz zwiększenie całkowitych możliwości logistycznych.

Zmiany w akcjonariacie Bio Planet. Większa rola firmy Grzegorza Krychowiaka

Z kolei 14 kwietnia 2022, Bio Planet S.A. otrzymała zawiadomienie o zmianie struktury i stanu posiadania w ogólnej liczbie głosów w spółce. Stan posiadania akcji Spółki przez Porozumienie Akcjonariuszy uległ zwiększeniu z poziomu 50,35 % do 60,35 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki. Do porozumienia akcjonariuszy dołączyła również spółka GK4 FOOD kontrolowana przez Grzegorza Krychowiaka.

Dołączenie do akcjonariatu Spółki GK Food to konsekwencja udziału w publicznej ofercie emisji akcji i wzmocnienie naszej pozycji na rynku. Po sukcesie oferty publicznej Spółka wyszła znacznie silniejsza. Rynek czeka teraz na dalszą realizację naszych założeń strategicznych, czyli budowę zakładu konfekcjonowania żywności ekologicznej. Parę dni temu, podpisaliśmy umowę z generalnym wykonawcą i prace ruszyły pełną parą zgodnie z planem. Na fali dalszego zaufania naszych akcjonariuszy jesteśmy gotowi do dalszego rozwijania firmy i wejścia na nowy poziom. Priorytet w najbliższym czasie to wykorzystanie nowych zakładów konfekcjonowania żywności i idący za nią wzrost skali działalności” – mówi Sylwester Strużyna, Prezes Zarządu Bio Planet S.A.

Przeczytaj także: Bio Planet stabilizuje ofertę… (wywiad z Sylwestrem Strużyną)

Zobacz także


Bio Planet, czyli…

Bio Planet S.A. jest obecnie liderem wśród dostawców żywności ekologicznej w Polsce. Działalność spółki koncentruje się na konfekcjonowaniu oraz dystrybucji żywności ekologicznej. W ofercie posiada ok. 7,0 tys. indeksów sprzedażowych obejmujących produkty trwałe oraz produkty świeże. Od 2007 roku produkty Bio Planet S.A. posiadają certyfikat AGRO BIO TEST (PL-EKO-07-07904), który jest podstawą kwalifikowania żywności oferowanej przez Spółkę jako żywności ekologicznej (żywności bio).

fot.: facebook Bio Planet

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.