Teraz czytasz...
Bio Planet rozpoczyna przejęcia i chce konsolidować rynek
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Bio Planet rozpoczyna przejęcia i chce konsolidować rynek

bio planet

Bio Planet S.A, lider wśród dostawców żywności ekologicznej w Polsce rozpoczął proces konsolidacji rynku eko. Bio Planet podpisała umowy ze Spółką Smak Natury w zakresie przejęcia części działalności tej Spółki. Zawarcie umowy jest kolejnym krokiem w procesie rozwoju Bio Planet.

Bio Planet przejmuje Smak Natury

Decyzja o przejęciu części biznesu Smak Natury jest elementem naszej strategii dążącej do konsolidacji rynku eko w Polsce. Nie kupujemy detalicznego biznesu, przejmujemy natomiast prowadzoną do tej pory przez Smak Natury działalność dystrybucyjną, która była wobec nas konkurencyjna. Już w przyszłam roku, z tytułu zawartych umów spodziewamy się wzrostu przychodów, o co najmniej 18 mln zł. Spółka pozyska ponad 30 nowych dostawców oraz około 300 nowych odbiorców i zwiększy swoją ofertę towarową o około 1.000 produktów

mówi Sylwester Strużyna, Prezes Bio Planet.

Dzięki zawartym umowom od 2023 roku działalność w zakresie importu towarów oraz dystrybucji hurtowej towarów realizowana dotychczas przez Smak Natury będzie realizowana przez Bio Planet. Spółka przejmie również kompleksową obsługę dropshippingową sklepu pyszneeko.pl.

Przejęcie obsługi dropshippingowej dla e-sklepu pyszneeko.pl jest dla nas strategicznie ważnym elementem zawartych umów. Dzięki kompleksowej współpracy ze sklepem pyszneeko.pl nauczymy się pakowania w krótkim czasie dużej ilości paczek na potrzeby klientów indywidualnych – oraz obsługi bezpośrednio z naszego magazynu nowych firm kurierskich pracujących na rzecz Smaku Natury. To obecnie ok. 200 zamówień dziennie. Liczymy na to, że podobne usługi zaczniemy świadczyć w niedalekiej przyszłości także innym sklepom internetowym

– zapewnia Prezes Bio Planet.  

Bio Planet zaczyna konsolidację rynku

Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych Bio Planet. Jak podkreśla Sylwester Strużyna przejęcie Smaku Natury jest dopiero pierwszym etapem konsolidacji rynku.

Obecnie rynek jest wymagający, szczególnie z perspektywy mniejszych podmiotów, które mogą tym chętniej poszukiwać inwestorów. Dla branżowych liderów, takich jak Bio Planet, to okazja do konsolidacji za rozsądne pieniądze kluczowych segmentów rynku eko. Mając stabilną pozycję rynkową i finansową nie wahamy się podejmować decyzji, które wpisują się w nasze ambitne plany dynamicznego rozwoju i ekspansji rynkowej

– podkreśla Strużyna.   

Bio Planet S.A. jest obecnie liderem wśród dostawców żywności ekologicznej w Polsce. Działalność spółki koncentruje się na konfekcjonowaniu oraz dystrybucji żywności ekologicznej. W ofercie posiada ok. 7,0 tys. indeksów sprzedażowych obejmujących produkty trwałe oraz produkty świeże.

Od 2007 roku produkty Bio Planet S.A. posiadają certyfikat AGRO BIO TEST (PL-EKO-07-07904), który jest podstawą kwalifikowania żywności oferowanej przez Spółkę jako żywności ekologicznej (żywności bio).

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.