Teraz czytasz...
Bio Planet na GPW. Cena maksymalna akcji już znana
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Bio Planet na GPW. Cena maksymalna akcji już znana

Avatar photo

Wiadomo już ile wyniesie cena maksymalna akcji oferowanych w publicznej ofercie Bio Planet S.A.

Bio Planet na GPW – 28 zł to cena maksymalna

– „Cenę maksymalną ustaliliśmy na poziomie 28 zł. Po tej cenie inwestorzy, zaproszeni do udziału w procesie budowania Księgi Popytu, będą mogli składać deklaracje chęci objęcia naszych akcji. Ostateczna cena emisyjna akcji w ofercie publicznej zostanie ustalona po zakończeniu budowy Księgi Popytu tj. 18 listopada.” – komentuje Sylwester Strużyna, prezes zarządu Bio Planet S.A.

Wartość całej oferty może sięgnąć do 27 mln zł

Wartość wpływów z ogłoszonej emisji nowych akcji Spółka szacuje na ok. 6 mln zł. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na budowę i wyposażenie nowych zakładów konfekcjonowania.

W ramach publicznej oferty akcji zaoferowanych zostanie nie więcej niż 200.000 akcji zwykłych na okaziciela serii D („Akcje Nowej Emisji”) oraz nie więcej niż 702.000 akcji zwykłych na okaziciela  („Akcje Sprzedawane”) zaoferowanych do sprzedaży przez akcjonariusza Spółki Organic Farma Zdrowia SA z siedzibą w Warszawie.

Rynek żywności ekologicznej może zwiększyć się dwukrotnie w ciągu 9 lat – Sylwester Strużyna (Bio Planet) [wywiad]

– „Szacujemy łączną wartość naszej strategicznej inwestycji w zakłady konfekcjonowania na kwotę ok. 33,3  mln zł. Inwestycja oraz związana z nią automatyzacja konfekcjonowania  asortymentu pozwoli nam obniżyć jednostkowe koszty paczkowania. Umożliwi także wzrost jakości paczkowania oraz rezygnację z wynajmu nieruchomości, w której zlokalizowane są obecne zakłady konfekcjonowania. Budowa nowych zakładów doprowadzi nas do potrojenia dotychczasowych mocy przerobowych w roku 2024 wobec roku 2021. Ustalenie ceny maksymalnej naszej emisji pozwoli inwestorom realnie spojrzeć na potencjał naszej oferty i określić poziom zaangażowania w ramach zapisów na akcje. Wierzę, że to kolejny krok, który prowadzi nas do zamknięcia oferty, a w niedalekiej perspektywie do debiutu na rynku regulowanym GPW.” – mówi Sylwester Strużyna, Prezes Zarządu Bio Planet S.A.

Bio Planet, czyli…

Bio Planet S.A. jest obecnie liderem wśród dostawców żywności ekologicznej w Polsce. Działalność spółki koncentruje się na konfekcjonowaniu oraz dystrybucji żywności ekologicznej. W ofercie posiada ok. 7,0 tys. indeksów sprzedażowych obejmujących zarówno produkty trwałe oraz produkty świeże. Od 2007 roku produkty Bio Planet S.A. posiadają certyfikat AGRO BIO TEST (PL-EKO-07-07904), który jest podstawą kwalifikowania żywności oferowanej przez Spółkę jako żywności ekologicznej (żywności bio).

W latach 2018-2020 Bio Planet S.A. osiągnęła przychody ze sprzedaży – odpowiednio – 128 mln zł, 153 mln zł i 204 mln zł, co oznacza CAGR ponad 18 %. Równolegle ze wzrostem przychodów ze sprzedaży, zwiększał się wynik netto, który wyniósł odpowiednio 83 tys. zł, 1.812 tys. zł i 4.990 tys. zł. Od 2019 r. Bio Planet S.A. jest również spółką dywidendową. Zgodnie z przyjętą polityką dywidendową Zarząd zamierza rekomendować Walnemu Zgromadzeniu Spółki przeznaczanie na wypłatę dywidendy od 30 % do 60 % zysku netto.

Czytaj więcej o: Bio Planet na Biokurierze

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.