Teraz czytasz...
Bio Planet zadebiutuje na warszawskiej giełdzie
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Bio Planet zadebiutuje na warszawskiej giełdzie

Avatar photo

Bio Planet, lider w zakresie dystrybucji żywności ekologicznej, zadebiutuje w drugiej połowie 2021 roku na głównym rynku Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Aktualnie spółka notowana jest na New Connect.

Debiut na GPW i dywidenda w planach Bio Planet

O zamiarze przejścia na GPW Bio Planet poinformowało w komunikacie opublikowanym 26 maja.

Spółka deklaruje również wypłatę dywidendy w wysokości 0,75 zł za akcję. W ramach nowej emisji dystrybutor żywności ekologicznej zaoferuje 200 000 akcji z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

Pierwsza spółka z branży żywności ekologicznej na głównym rynku GPW

Jeżeli debiut dojdzie do skutku, Bio Planet będzie pierwszą spółką z branży żywności ekologicznej, notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy. Na New Connect notowana jest w tej chwili także Organic Farma Zdrowia.

Debiut Bio Planet na GPW był priorytetem

Sylwester Strużyna, prezes Bio Planet
Sylwester Strużyna, prezes Bio Planet

– Debiut na rynku głównym GPW od zawsze był naszym priorytetem i celem, do którego systematycznie zmierzaliśmy, krok po kroku wzmacniając poszczególne filary biznesu. Nadszedł czas na realizację planów. Jesteśmy liderem rynku polskiego w zakresie produkcji i dystrybucji żywności ekologicznej – mówi Sylwester Strużyna prezes Bio Planet, w komunikacie prasowym.

Prezes Bio Planet zwraca także uwagę na korzystne dla rozwoju rynku żywności ekologicznej i rolnictwa ekologicznego zmiany jakie zajdą wkrótce w prawodawstwie Unii Europejskiej (Czytaj więcej: Europa ma plan dla rolnictwa ekologicznego  ).

– Jesteśmy i będziemy w kolejnych latach niejako beneficjentami zmian w trendach żywieniowych na całym świecie. Wierzę, że przed naszą spółką są najlepsze lata działalności. To z czasem zbuduje ogromną wartość dla akcjonariuszy – podsumowuje Sylwester Strużyna.

Magazyny BIo Planet w Lesznie k. Warszawy
Magazyny BIo Planet w Lesznie k. Warszawy

Niedawno informowaliśmy o tym, że Bio Planet uruchamia nowy magazyn w Lesznie k. Warszawy. Czytaj więcej: Bio Planet. Nowy magazyn, lepsze wyniki a w planach własna przetwórnia

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.