Teraz czytasz...
Bio Planet. Nowy magazyn, lepsze wyniki a w planach własna przetwórnia
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Bio Planet. Nowy magazyn, lepsze wyniki a w planach własna przetwórnia

Avatar photo

Prace budowlane przy nowej części magazynu Bio Planet w Lesznie zakończone. Dystrybutor dysponuje teraz łącznie 9000 m2 powierzchni magazynowej a w pierwszym kwartale 2021 roku wygenerował 59 mln zł. przychodu.

Nowy magazyn Bio Planet

Nowy magazyn (o powierzchni 1500 m2) powstał w miejscu dawnego złomowiska w Lesznie.

Złomowisko niekorzystnie oddziaływało na pobliski zbiornik wodny Karpinek. Bio Planet planuje nawadniać go deszczówką z dachu nowego zakładu – przyniesie to korzyści dla środowiska i uchroni faunę i florę Karpinka.

– Rozbudowa centrum logistyczno-magazynowego zwiększy możliwości spółki w zakresie maksymalnego poziomu realizowanych zamówień (w tym produktów mrożonych i świeżych) oraz umożliwi dalszą rozbudowę oferty – informowało Bio Planet w komunikacie opublikowanym przed rozpoczęciem budowy.

Pełne uruchomienie magazynu przewidywane jest w II kwartale 2021 r. Spółka uruchomiła również maszynę do paczkowania świeżych warzyw i owoców

W 2023 ruszy zakład przetwórczy Bio Planet

– Rozpoczęliśmy wewnętrzne prace koncepcyjne nad budową nowego zakładu przetwórczego, który chcielibyśmy zrealizować do końca 2023 roku. Jesteśmy przekonani, że to przełoży się na jeszcze wyższą wydajność i umożliwi nie tylko magazynowanie produktów, ale również ich przetwarzanie. Pozwoli to również w dużej mierze zoptymalizować ponoszone przez nas koszty – mówi Sylwester Strużyna, Prezes Zarządu Bio Planet S.A.

Bio Planet, czyli…

Bio Planet to największy polski dystrybutor żywności ekologicznej. Spółka notowana jest na giełdzie New Connect. Spółka Bio Planet wypracowała w pierwszym kwartale 2021 roku niemal 59 mln przychodów ze sprzedaży, przy około 3 mln zł zysku netto (+30% rdr). Wartość EBITDA wzrosła w porównaniu rdr o ponad 0,6%. Oznacza to, że wyniki minionego kwartału są wyższe niż rezultaty z analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.