Teraz czytasz...
Naturalna ochrona przed słońcem z niewidzialnym cynkiem
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Naturalna ochrona przed słońcem z niewidzialnym cynkiem

Agnieszka Gotówka
Naturalna ochrona przed słońcem powinna być stosowana przez całą rodzinę.

Naturalna ochrona przed słońcem z niewidzialnym cynkiem jest dobrą alternatywą dla popularnych kosmetyków przeciwsłonecznych. Oznacza większe bezpieczeństwo, skuteczność i mniejsze ryzyko podrażnień i alergii. 

Naturalna ochrona przed słońcem. Dlaczego jest ważna?

Z jednej strony słyszymy, że promienie słoneczne są nam potrzebne, by mogło dojść do syntezy witaminy D na skórze. I faktycznie, jest ona niezwykle ważna dla naszego organizmu, m.in. jej odpowiedni poziom pomaga lepiej zwalczyć atakujące nas wirusy i bakterie.

Prawdą jest też, że promienie UVA i UVB mogą uszkodzić delikatny naskórek. Zwłaszcza w upalny dzień działają agresywnie i mogą doprowadzić do powstania poparzeń. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich preparatów, które ochronią przed słońcem.

Przeczytaj również: Filtry w kremach przeciwsłonecznych. Przygotujmy się na słońce. 

Do wyboru mamy filtry chemiczne i mineralne. Te pierwsze nie cieszą się uznaniem specjalistów. Niekiedy prowadzą do powstania podrażnień. Kontrowersje budzą też tzw. filtry przenikające, które w składzie kosmetyku kryją się pod nazwami: oxybenzone, octinoxate (octylmethoxycinnamate), homosalate, octisalate, octocrylene. Uznawane są za potencjalnie niebezpieczne, a niektóre kraje zakazały producentom kremów ich stosowania. Skąd ich zła sława? Przenikają przez naskórek do krwioobiegu i w organizmie zachowują się podobnie jak hormony. Mogą m.in. negatywnie oddziaływać na układ rozrodczy. Są też dużym zagrożeniem dla zwierząt żyjących w morzach i oceanach.

Przeczytaj również: Krem przeciwsłoneczny a ochrona środowiska wodnego – co mają ze sobą wspólnego?

Cynkiem w słońce!

W ostatnim czasie na rynku pojawiła się dodatkowa alternatywa: ochrona przeciwsłoneczna z niewidocznym cynkiem. Testy dermatologiczne przeprowadzone w certyfikowanych laboratoriach we Włoszech, Polsce i Bułgarii wykazały, że tego rodzaju filtr nie wywołuje podrażnień i zaczerwienienia, jest też delikatny dla skóry. Co jednak najważniejsze: skutecznie chroni przed promieniowaniem UVA i UVB.

Tę innowacyjną ochronę w swoich produktach zastosowała marka Wooden Spoon. Ich krem przeciwsłoneczny dla całej rodziny – pierwszy taki w Europie – nie zawiera chemicznych filtrów przeciwsłonecznych, nanomateriałów, parabenów, SLS, SLES, PEG i środków konserwujących. Jest naturalny i w pełni bezpieczny. Ich zaletą jest też łatwość aplikacji. Preparat nie zostawia na skórze białych smug.

Jak chronić się przed słońcem?

  1. W upalne dni częściej sięgaj po wodę. Proponuj ją też dzieciom, bo zajęte zabawą, mogą o tym zapomnieć. Dbaj też o zwierzęta.
  2. Kremy przeciwsłoneczne aplikuj zgodnie z podpowiedzią producenta na opakowaniu. Najczęściej czynność tę trzeba powtarzać co 2-3 h.
  3. Unikaj pełnego słońca. Staraj się chronić pod drzewami, a na plaży zamontuj parasol lub specjalny namiot (zwłaszcza jeśli jesteś razem z dziećmi).
  4. Chroń głowę! Załóż kapelusz, czapkę z daszkiem lub chustę. Nakrycie głowy koniecznie muszą mieć dzieci, zadbaj tylko, by było ono przewiewne.
  5. Kiedy doskwiera upał, zrezygnuj z przebywania na pełnym słońcu w południe.

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.