Teraz czytasz...
5 zapachów do naszego domu
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

5 zapachów do naszego domu

Każda z nas lubi, gdy w domu pięknie pachnie. Kochamy dobierać aromaty w zależności od okazji. Przed Bożym Narodzeniem wybór pada na świerk, cynamon i szarlotkę, a na Walentynki wybieramy róże, truskawki i szampan. Na co dzień wielu z nas odpowiada świeża morska bryza. Poznaj zapachy dla domu w pięciu odsłonach.

Potpourri

To doskonały sposób na wykorzystanie płatków kwiatów lub skórek owoców. Potpourri możemy zrobić samodzielnie. Wystarczy wystarać się o fikuśną szklaną miseczkę, następnie napełnić ją tym, na co mamy ochotę. A jeśli nie mamy pomysłu, możemy skorzystać z gotowego przepisu: 10 główek ususzonych róż, dwie laski cynamonu, kilka goździków, 10 plastrów ususzonej pomarańczy, 10 plastrów ususzonej cytryny, 10 plastrów ususzonego grapefruita, 20 liści ususzonej mięty. Układać należy wszystko warstwami w przezroczystym naczyniu. Na koniec postawić w widocznym miejscu.

Kominek

Czy myśleliście kiedyś o tym, aby ubogacić aromat waszego domu, dodając zapach do kominka? Zapachowe podpałki możemy stworzyć na bazie filtrów do kawy. Wypełnia się je podobnie jak potpourri, tym co mamy pod ręką: lawendą, wrzosem, miętą, cytrusami lub przyprawami. Zaszywamy następnie i podpalamy całość w naszym kominku. Na efekty nie będzie trzeba długo czekać.

Szafa pełna zapachów

Aby twoje ubrania cudnie pachniały, możesz wykorzystać gotowe saszetki zapachowe lub małe woreczki z lawendą. Je również możesz kupić lub przygotować samodzielnie. Jeśli mamy w domu perfumy, których nam nie jest szkoda, możemy nasączyć nimi waciki kosmetyczne i ułożyć w szufladach z bielizną. Doskonale sprawdzą się tu zapachy lawendowe lub różane. A więc te tradycyjne, cenione przez nasze babcie.

Odświeżacz powietrza

To coś, czego pełno na naszym rynku. Jednak w większości odświeżacze powietrza nie są ekologiczne, dlatego warto je zrobić samemu. W tym celu należy połączyć wodę z 10 kroplami ulubionego olejku eterycznego, którego skład również powinniśmy dokładnie poznać. Następnie tak przygotowaną miksturę przelewamy do spryskiwacza i stosujemy w zależności od potrzeb.

Odkurzacz

Odkurzacz bywa nośnikiem brzydkich zapachów. Możemy sobie z tym poradzić przede wszystkim często wymieniając worki, ale też wkładając do nich za każdym razem albo gotowe tabletki zapachowe, albo miniworeczki z wacikami nasączonymi olejkami eterycznymi. W ten sposób podczas sprzątania w naszym domu będziemy rozsiewać przyjemne, świeże zapachy.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.