Mamy to! Biokurier pełen ciekawych informacji, przepisów i nowinek z branży ekologicznej opuścił już drukarnię, by móc trafić do Waszych domów. O czym przeczytacie?
Biokurier na Wielkanoc i na zdrowie!
Najnowszy numer Biokuriera ukazuje się niewiele ponad dwa tygodnie przed Wielkanocą, jednak święta nie zdominowały tematycznie naszego czasopisma. Po prawdzie sprawdziliśmy, co się kryje pod skorupką, jednak skupiliśmy się na jakości jajek, ich farbowaniu oraz sposobach na zastąpienie w słodkich wypiekach.
→ Przeczytaj również: Przepis na Wielkanoc. Co dobrego ugotować?
Piszemy też o kiełkach, które warto hodować w domu. Podpowiadamy, jak to zrobić i dlaczego to lepsze rozwiązanie niż kupowanie kiełków w sklepie. Publikujemy też dwa przepisy – na sałatkę z kiełkami słonecznika i sandacza z cukinią i kiełkami, by udowodnić, że te zielone, drobne roślinki nie mają jedynie walorów dekoracyjnych.
Zajrzyj do aktualnego numeru Biokuriera
→ Przeczytaj również: Nasiona na kiełki: gdzie kupować?
A skoro o jedzeniu mowa, to dajemy znać, że w najnowszym numerze Biokuriera przeczytacie również o batonach. Ale nie tych z dużą ilością cukru i oleju palmowego w składzie. Na tapet wzięliśmy przekąski określane przez producentów jako zdrowe i pożywne. Czy faktycznie takie są? I czy można je jeść bez wyrzutów sumienia? Publikujemy ponadto przepis na batoniki daktylowe z czekoladą i liofilizowanymi owocami. Idealne na wiosenne wycieczki, do szkoły i pracy.
Pod lupę wzięliśmy też żelki. Ich historia sięga XIX wieku, a dzieci uwielbiają, ale czym współczesne słodycze różnią się od pierwowzoru? Co mają w składzie? I dlaczego ekologiczne żelki mogą być dla nich dobrą alternatywą? Na te i inne pytania odpowiedzi szukaliśmy wraz z mgr Izabelą Daniel-Kalicką, dietetyczką i autorką książki o żywieniu dzieci „Zdrowe smaki BLW”, która podzieliła się też z nami przepisem na domowe żelki truskawkowe.
Odbiegając nieco od tematyki żywienia, dajemy znać, że w najnowszym numerze Biokuriera przyjrzeliśmy się też zmywaniu w zmywarce. Czy faktycznie jest bardziej oszczędne niż mycie ręczne? Dlaczego warto wiedzieć, co kryje się w kostkach i proszkach do zmywarek oraz dlaczego ich ekologiczne alternatywy są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem? I czy trzeba używać płyn do nabłyszczania? Sprawdźcie.
Nowości wydawnicze na wiosnę
W wiosennym numerze Biokuriera publikujemy też rozmowę z Agnieszką Szalą, autorką książki „Szydełkowanie. Breloczki, małe maskotki, przytulanki w piżamach. 30 łatwych projektów”, która w kwietniu ukazała się nakładem Wydawnictwa Gaj. Zapytaliśmy ją, czy szydełkowanie wraca do łask i czy jest to trudne hobby.
Samą książkę polecamy Wam z czystym sumieniem. Jest świetna i dla początkujących, i dla tych, co wiele już potrafią, ale chcą samemu tworzyć maskotki dla dzieci. To nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale też sposób na relaks i spokój, którego w dzisiejszym świecie tak bardzo nam brakuje.
Książka zawiera instrukcje słowne i graficzne. Jest napisana prostym językiem i spięta na spirali, dzięki czemu można ją ułożyć wygodnie przy stanowisku pracy. Kupisz ją na stronie Wydawnictwa Gaj.
W rubryce mamywsieci.pl (serdecznie zapraszamy na portal!) znajdziecie fragment wywiadu z pediatrą Magdaleną Marciniszyn na temat otyłości dzieci. To szalenie ważna rozmowa, która porusza ważny aspekt zdrowia naszych dzieci. Dowiesz się z niej, skąd obecna epidemia otyłości, jak nadmiar kilogramów wpływa na zdrowie najmłodszych oraz w jaki sposób leczy się chorobę otyłościową. Zachęcamy do lektury w druku i online.
W najnowszym numerze znajdziecie również aktualne wiadomości z branży, w tym najświeższe dane dotyczące polskiego rynku żywności ekologicznej oraz podsumowanie targów BioFach 2025. Chcesz więcej? Zapraszamy na BIOprofit.info – biznesowy portal i katalog firm z sektora żywności ekologicznej i naturalnych kosmetyków. Na dniach ukaże się też niezależna, darmowa gazeta B2B o rynku produktów ekologicznych BIOprofit.info.
Biokurier w druku. Dlaczego warto?
- To czasopismo cieszące się niesłabnącą popularnością od wielu lat.
- Nasze artykuły przygotowujemy z dużą starannością i w oparciu o dobrej jakości materiały.
- Przy redakcji artykułów współpracujemy z ekspertami, m.in. dietetykami.
- Prezentujemy produkty ekologiczne polskich i zagranicznych marek.
- Zbieramy bieżące informacje z branży eko.
- Publikujemy ciekawe i inspirujące przepisy.
- Współpracujemy ze sklepami oferującymi produkty ekologiczne. To właśnie w nich pytajcie o najnowszy numer Biokuriera. Ale uwaga: musicie się spieszyć, bo egzemplarze naszego pisma szybko znikają!
- Oferujemy prenumeratę indywidualną. Za roczną opłatę 60 zł otrzymujecie 5 numerów Biokuriera z dostawą do domu.