Mamy to! Biokurier pełen ciekawych informacji, przepisów i nowinek z branży ekologicznej opuścił już drukarnię, by móc trafić do Waszych domów. O czym przeczytacie?
Biokurier na Wielkanoc i na zdrowie!
Najnowszy numer Biokuriera ukazuje się na niecałe dwa tygodnie przed Wielkanocą, jednak święta nie zdominowały tematycznie tego numeru (choć na okładce przepyszna babka szpinakowa z lukrem pomarańczowym). Postawiliśmy, a jakże!, na zdrowie i świadome wybory, których codziennie dokonujemy w sklepach.
→ Przeczytaj również: Przepis na Wielkanoc. Co dobrego ugotować?
Polecamy zatem tekst o tym, jak czytać etykiety. Sprawdziliśmy, co według prawa musi znaleźć się na etykiecie, na co szczególnie zwracać uwagę oraz gdzie i w jaki sposób producent powinien umieścić informacje dotyczące pochodzenia produktu.
Kilka zdań poświeciliśmy też oznaczeniom oraz systemowi znakowania żywności Nutri-score, który choć w założeniu ma pomóc nam w dokonywaniu świadomych wyborów żywieniowych, w rzeczywistości może sprowadzać nas na manowce (i to w świetle prawa!).
Tematem głównym jednak uczyniliśmy profilaktykę antynowotworową. Nierzadko bowiem słyszymy, że dany produkt chroni przed rakiem. Badania faktycznie pokazują, że dieta bogata w warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste może obniżyć ryzyko jego pojawienia się. Ich działanie niesie jednak korzyści dopiero w określonych warunkach. Jakich? Zachęcamy do lektury!
→ Przeczytaj również: Warzywa i owoce. Jak zwiększyć ich udział w diecie?
Sprawdziliśmy też, jaka jest zależność między otyłością a psychiką. Możecie powiedzieć, że niewielka, ale czy na pewno? Wystarczy przyjrzeć się temu, co robimy, gdy jest nam smutno, ponieśliśmy porażkę lub mamy gorszy dzień. Najczęściej sięgamy wtedy po niezdrowe przekąski i słodycze, bo od dzieciństwa wpajano nam, że redukują stres i poprawiają nastrój. Ma to jednak swoje konsekwencje. Przeczytajcie więc, jak przerwać to błędne koło?
Poznaj produkty z wysoką zawartością żelaza
Żelazo ma istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, ale jest dość kapryśne. W produktach spożywczych jest obecne w dwóch formach — hemowej i niehemowej. Pierwsze z nich, lepiej przyswajalne, znajduje się głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak: wątroba, serce, nerki, mięso i przetwory mięsne, drób, ryby. Z kolei źródłem żelaza niehemowego są produkty roślinne. A w jakich produktach jest go najwięcej? I jak zwiększyć przyswajalność tego mikroelementu? Zrobiliśmy zestawienie, które pomoże Wam odpowiednio komponować dietę przy niedokrwistości.
Wiosna to czas, kiedy nieśmiało zaczynają pojawiać się zioła. Na przełomie kwietnia i maja do wykorzystania będzie młoda pokrzywa, idealna do przygotowania gnojówki, ale i wielu ciekawych dań. Jest wśród nich zupa szparagowo-pokrzywowa, na którą przepis znajdziecie w najnowszym numerze Biokuriera. Nieprzypadkowo umieściliśmy go tuż obok artykułu o źródłach żelaza, bo to jednak z roślin, która zawiera go całkiem sporo.
→ Przeczytaj również: Kiełki – przegląd odmian i ich wartości odżywcze
W rubryce mamywsieci.pl (serdecznie zapraszamy na portal!), przedrukowaliśmy wywiad z Martyną Brodą, autorką bestsellerowych „Relaksacji dla dzieci”. I właśnie o relaksacji rozmawiałyśmy: czym jest, komu najbardziej może pomóc, jakie niesie korzyści i jak stosować ją w praktyce. Zachęcamy do lektury w druku i online.
Postanowiliśmy też bliżej przyjrzeć się historii i zaletom mydła marsylskiego. Ma długą tradycję i sporą listę cennych właściwości.
Biokurier w druku. Dlaczego warto?
- To czasopismo cieszące się niesłabnącą popularnością od wielu lat.
- Nasze artykuły przygotowujemy z dużą starannością i w oparciu o dobrej jakości materiały.
- Przy redakcji artykułów współpracujemy z ekspertami, m.in. dietetykami.
- Prezentujemy produkty ekologiczne polskich i zagranicznych marek.
- Zbieramy bieżące informacje z branży eko.
- Publikujemy ciekawe i inspirujące przepisy.
- Współpracujemy ze sklepami oferującymi produkty ekologiczne. To właśnie w nich pytajcie o najnowszy numer Biokuriera. Ale uwaga: musicie się spieszyć, bo egzemplarze naszego pisma szybko znikają!
- Oferujemy prenumeratę indywidualną. Za roczną opłatę 60 zł otrzymujecie 5 numerów Biokuriera z dostawą do domu.