Teraz czytasz...
Wiosenny numer Biokuriera już dostępny
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Wiosenny numer Biokuriera już dostępny

Agnieszka Gotówka

Mamy to! Biokurier pełen ciekawych informacji, przepisów i nowinek z branży eko opuścił już drukarnię, by móc trafić do Waszych domów. O czym przeczytacie?

Wiosną chętniej podróżujemy i odwiedzamy ciekawe miejsca. A co najchętniej jadamy „na mieście”? Gofry! I to właśnie im poświeciliśmy pierwsze strony naszego czasopisma. Z artykułu dowiecie się, jaka jest ich historia, w jaki sposób przygotowuje się je w innych krajach oraz które wybrać, by móc je jeść bez wyrzutów sumienia. Nie zabraknie również przepisów na chrupiące gofry, również w wersji dla alergików!

Napisaliśmy też kilka słów o omletach. Bo okazuje się, że i one mają ciekawą i długą tradycję kulinarną. Serwowane na słodko i słono jada się je w wielu zakątkach świata. A jaka jest ich wartość odżywcza? Przeczytajcie i skorzystajcie z naszych przepisów.

Żywienie dzieci i temat słodyczy na diecie

O żywieniu dzieci powiedziano i napisano wiele. Wiemy, co powinno znajdować się na ich talerzach, a czego lepiej nie wprowadzać do jadłospisu najmłodszych. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, co na temat odżywiania mają do powiedzenia sami zainteresowani? Sprawdziła to Katarzyna Gubała.

Joanna i Michał Litwińscy przygotowali sporą dawkę informacji na temat amarantusa. Podzielili się też przepisem na smaczne i pożywne kotleciki. Skorzystajcie!

Maria Sikorska opowie Wam o hodowli ryb. Ale nie takiej zwyczajnej, bo ekologicznej. Założyła ją Anna Skowrońska, która wypuszcza do klientów certyfikowanego i wyhodowanego w Polsce pstrąga bio.

Czy słodkie przekąski są dozwolone podczas redukcji masy ciała? Dlaczego lubimy słodki smak i tak chętnie sięgamy po batoniki i ciastka? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w artykule Pauli Nagel, ekspertki ds. żywienia w Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej w Warszawie.

W najnowszym numerze Biokuriera znaleźliśmy również miejsce dla artykułu, który wpisuje się w tematykę serwisu mamywsieci.pl. Opublikowaliśmy wywiad z Darią Jaworską, psychologiem, zoopsychologiem i dogoterapeutą, z którą rozmawiamy na temat wychowania dziecka w towarzystwie psa. Z tekstu dowiecie się, czy ten duet może żyć obok siebie bez przeszkód oraz jak zwierzę wpływa na dziecko. Ekspertkę zapytaliśmy również o temat często pomijany: jak rozmawiać z małoletnimi na temat śmieci ukochanego psa.

W wiosennym numerze nie mogło zabraknąć nowalijek. Nie będzie jednak o ich walorach zdrowotnych czy sposobach podania, ale o zastosowaniu w kosmetyce. Podpowiemy też, po jakie zioła sięgnąć, by przynieść ulgę zaczerwienionym i zmęczonym oczom.

Najnowszego numeru Biokuriera szukajcie w sklepach z ekologiczną żywnością lub zaprenumerujcie do domu.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.