Teraz czytasz...
Zimowy Biokurier już dostępny
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Zimowy Biokurier już dostępny

Agnieszka Gotówka
Biokurier

Biokurier otwierający 2024 rok już dostępny! Staraliśmy się zawrzeć w nim jak najwięcej dobrej jakości tekstów. Przeczytajcie, co dla Was przygotowaliśmy.

Zimowy Biokurier na długie wieczory. Co w numerze?

Zima to czas, kiedy teoretycznie jemy mniej warzyw i owoców. W praktyce jednak mamy do nich dostęp przez cały rok, co warto wykorzystać, bo stanowią źródło wielu cennych witamin i minerałów.

Zachęcamy więc do wejścia w 2024 z postanowieniem jedzenia większej ilości świeżych warzyw i owoców. Dlaczego warto? Gdzie je kupować i na co zwracać uwagę? I w jakiej formie włączyć je do rodzinnego jadłospisu? O tym przeczytacie w najnowszym numerze Biokuriera.

By nieco Was zainspirować, dodaliśmy też ciekawe przepisy, m.in. na placuszki warzywne, pastę z selera z tymiankiem oraz ziołowe falafele.

zalety warzyw i owoców

Z Elżbietą Przygocką, autorką książki „Ułóż sobie zdrowie” sprawdziliśmy też, jak określa się wartość energetyczną produktów, czym różni się gęstość odżywcza od energetycznej i czym właściwie są owiane złą sławą, choć niezbędne nam do życia kalorie.

Pod lupę wzięliśmy też kaszki, które serwujemy naszym dzieciom od początku rozszerzania diety. Odpowiadamy na pytania: dlaczego nie należy z nich rezygnować i czym różnią się kaszki ekologiczne od konwencjonalnych. Podpowiemy też, jak zrobić owocową jaglankę, którą polubi cała rodzina.

Zapraszamy na portal mamywsieci.pl. Znajdziecie tam mnóstwo ciekawych tematów i wywiadów. Piszemy rzetelnie, bazując na dobrych źródłach oraz wypowiedziach ekspertów. To przestrzeń stworzona przez rodziców dla rodziców. I Ty możesz znaleźć tam miejsce dla siebie! Ostatnio podejmowane przez nas tematy to:

Naturalna koloryzacja włosów i wiadomości z rynku produktów ekologicznych

W zimowym numerze Biokuriera znajdziecie też artykuł na temat naturalnej koloryzacji włosów henną. Sprawdziliśmy, czy warto ją stosować i jak wpływa na kondycję włosów. Podpowiadamy też, jak stosować ją w praktyce i o czym należy pamiętać.

Nie zapomnieliśmy również o przeglądzie najnowszych wiadomości z branży. Podajemy najnowsze dane z Polski dotyczące rynku żywności ekologicznej i jakie wieści płyną z raportów działających w branży żywności ekologicznej spółek notowanych na giełdzie. Przygotowaliśmy również kalendarz ekologicznych targów, które odbędą się w 2024 r.

W druku czy on-line? A może z dostawą do domu?

Tak jak my się różnimy, tak staramy się dostosować do naszych Czytelników. Wielu z nas lubi nas w wersji tradycyjnej, po którą zapraszamy do sklepów z produktami ekologicznymi. Wiemy jednak, że nie wszystkim udaje się otrzymać nasz magazyn. By zatem móc go przeczytać i skorzystać z naszych przepisów oraz porad, zachęcamy do prenumeraty indywidualnej. Wykupując ją, otrzymujecie gazetę bezpośrednio do swojej skrzynki pocztowej pięć razy w roku.

A jeśli lubicie czytać on-line, przypominamy, że numer bieżący i numery archiwalne znajdziecie w naszym serwisie.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.