Na wrzesień zaplanowano Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki. Zakładana najczęściej raz w życiu suknia dostanie drugie życie. W ten sposób ktoś zarobi, a ktoś zyska piękną kreację za dobrą cenę. Impreza odbędzie się w Krakowie.
W Polsce Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki odbędzie się po raz pierwszy. Jego organizatorką jest Nadja Pędzik, autorka bloga wieczniebiala.pl. Wydarzenie zaplanowano na 26 września 2020 r.
Nie nowa, ale wyjątkowa
Suknia ślubna może kosztować krocie. A przecież ubieramy ją tylko raz w życiu. Przechowujemy ją w szafie dla sentymentu. Zdecydowanie lepiej jednak uszczęśliwić piękną kreacją kolejną pannę młodą. W tym właśnie pomóc ma Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki.
Zasady są proste. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, następnie kup bilet dla wystawcy w cenie 80 zł. Przekaż suknię organizatorom (jako osoba wystawiająca, nie pojawiasz się na samym Festiwalu). Podpisz umowę o współpracy, regulamin, a także protokół zdawczy.
Suknia powinna być wyprana. Nie może mieć żadnych dużych wad.
Cenę sukni ustalasz sama. Jej prezentacją podczas Festiwalu zajmą się profesjonalne krawcowe i konsultantki. Podpowiedzą nowej właścicielce, jak przerobić kreację, by sprawiała wrażenie szytej na miarę.
Z suknią jak z jajkiem
Na białą suknię trzeba szczególnie uważać. Organizatorzy Festiwalu doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego też zadbali o bezpieczeństwo kreacji. Na czas przymiarek obowiązkowe będą rękawiczki oraz demakijaż. Na imprezę nie można też wnosić napojów i jedzenia.
Wszystkie suknie będą dodatkowo prezentowane on-line przed Festiwalem. Wszystko po to, by móc zorientować się, z jakimi kreacjami mamy do czynienia i może już na tym etapie wybrać kilka interesujących modeli.
Jeśli suknia znajdzie nową właścicielkę, organizator pobiera prowizję w wysokości 15% od kwoty, za którą kreacja zostanie sprzedana.
Co? Gdzie? Kiedy?
Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki odbędzie się w hotelu Atrium w Krakowie 26 września 2020. Suknię należy dostarczyć do 22 września.
Świat mody ślubnej a zero waste
Suknie ślubne z drugiej ręki są coraz modniejsze. Ubranie używanej kreacji to nie hańba, wręcz przeciwnie – powód do dumy. Z raportu ślubnego Lyst na rok 2020 wynika, że o 38 proc. wzrosło zainteresowanie hasłami „vintage”, „second-hand” i „pre-owned”. Coraz więcej kobiet decyduje się również wziąć ślub w sukni mamy lub babci. Tego rodzaju upcykling jest coraz popularniejszy. Oby tak dalej!