Teraz czytasz...
„Jak kompostować? To proste!” – książka Joanny Baranowskiej już w sprzedaży
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

„Jak kompostować? To proste!” – książka Joanny Baranowskiej już w sprzedaży

Agnieszka Gotówka

8 marca 2020 r. swoją premierę miała książka „Jak kompostować? To proste” Joanny Baranowskiej, autorki bloga proekologicznego Organiczni.eu. To obowiązkowa pozycja dla każdego, komu bliska jest idea zero waste. 

Joanna Baranowska zaprasza Czytelników do odkrywania tajemnic kompostu, zachęcając do jego wykonana w zaciszu swojego ogrodu lub mieszkania. Notuje jego zalety i podpowiada, co zrobić, by kompost dobrze robił się… sam.

Książka Joany Baranowskiej podejmuje temat kompostowania, jednak poświęcona jest w głównej mierze szeroko pojętemu minimalizmowi i dążeniu do życia w zgodzie z naturą. To lektura obowiązkowa dla każdego propagatora idei less waste i zero waste oraz osób chcących podążać w tym kierunku i szukających dobrych wskazówek.

Kompost ratuje nasze ogrody i naszą planetę […] przed nawozami sztucznymi, których ani produkcja, ani użycie nie są obojętne dla środowiska. Gotowy nawóz naturalny jest też bezapelacyjnie najlepszym z możliwych materiałów do odżywiania ziemi. W naturze nic się nie marnuje i każdy jej element bierze udział w nieustającym cyklu obumierania i odnawiania się. Gdy nasze bioodpady nie trafiają we właściwe miejsce, czyli do obiegu materii, zabieramy naturze coś, co do niej należy.

– fragment książki „Jak kompostować? To proste” Joanny Baranowskiej.

Książka wraz z okładką zostały wydane na papierze z recyclingu z certyfikatem FSC. Każdy egzemplarz ma opaskę ze specjalnego papieru z nasionami polnych kwiatów.

Gdzie kupić książkę „Jak kompostować? To proste”?

Premiera książki odbyła się 8 marca 2020 r. i ukazała się nakładem wydawnictwa Korzenie.

Poradnik „Jak kompostować? To proste!” kupić można w naszym sklepie internetowym w cenie 39,90 zł.

Informacje techniczne:

  • Liczba stron: 108
  • Oprawa: miękka
  • Rok wydania: 2020

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.