Teraz czytasz...
Ogród ekologiczny. 5 książek, które pomogą w naturalnej uprawie
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ogród ekologiczny. 5 książek, które pomogą w naturalnej uprawie

Własny ekologiczny ogród – to marzenie dzieli coraz więcej osób. Wbrew obiegowym opiniom i przesądom, uprawa ekologiczna nie oznacza pozostawienie roślin samym sobie. To umiejętne wykorzystywanie sił natury do tego by uzyskać własne cele, ale też pozostać z nią w harmonii. Książki Zbigniewa Przybylaka z serii Tradycyjny Ogród Ekologiczny, wprowadzają krok po kroku w tajniki ekologicznego ogrodnictwa. Właśnie wznawia je Wydawnictwo Gaj.

W nowych wersjach poradniki zyskały odświeżoną szatę graficzną i nieco większy format.

Do tej pory w ramach serii wydanych zostało 5 tytułów:

• 300 ekosposobów na szkodniki i choroby
• 250 ekopreparatów na szkodniki i choroby
• 200 ekosposobów na siew i pozyskiwanie nasion
• 250 ekoporad: na dobry kompost, roślinne gnojówki, przywabianie owadów.
• Tradycyjny Ogród Ekologiczny. 50 pytań i odpowiedzi

Ogród ekologiczny bez szkodników i chorób. Jak to zrobić?

Pierwsza część serii, 300 ekosposobów na szkodniki i choroby, zawiera informacje na temat układania płodozmianu, sąsiedztwa roślin, upraw pasowych, poplonów, ściółkowania.

300 ekosposobów na szkodniki i choroby
300 ekosposobów na szkodniki i choroby

250 ekopreparatów na szkodniki i choroby to obszerny zbiór prostych receptur na sprawdzone w praktyce ekologiczne preparaty i liczne porady dotyczące zapobiegania i zwalczania chorób grzybowych oraz ograniczania nadmiaru szkodników. W poradniku znajdziesz sposoby ma wykorzystanie preparatów na bazie szarego mydła, receptury owadobójczych i grzybobójczych emulsji i roślinnych preparatów.

250 ekopreparatów na szkodniki i choroby

Jak ekologiczny ogrodnik pozyskuje nasiona?

200 ekosposobów na siew i pozyskiwanie nasion pozwala znaleźć odpowiedzi na pytania: Jakie nasiona najlepiej wybrać by otrzymać najzdrowsze plony i zabezpieczyć się jednocześnie przed chorobami i szkodnikami? Dlaczego warto wysiewać nasiona dawnych odmian i jak je zdobyć?

200 ekosposobów na siew i pozyskiwanie nasion

Jak w prosty sposób można pozyskiwać nasiona roślin warzywnych i ozdobnych? Jak ekologicznie zaprawiać i chronić nasiona przed chorobami i szkodnikami? Jak najlepiej zabezpieczać rośliny przed chorobami i szkodnikami? Jak praktycznie wykorzystywać w ogrodzie rytmy księżyca i bioróżnorodność?

Ogród ekologiczny? Bez kompostu ani rusz…

Najważniejsze zasady tworzenia kompostu i roślinnych gnojówek znajdziecie w części czwartej serii: 250 ekoporad na dobry kompost, roślinne gnojówki, przywabianie owadów. Wskazówki uzupełnia zbiór działań, które pomogą przyciągnąć do ogrodu owady.

Zobacz także

pies leży na podłodze i je suchą karmę

250 ekoporad na dobry kompost, roślinne gnojówki, przywabianie owadów

Ogród ekologiczny w pytaniach i odpowiedziach

Ogród ekologiczny. 50 pytań i odpowiedzi to poradnik, w którym zebrane zostały pytania nadsyłane przez czytelników Ekologicznego Poradnika Księżycowego.

Poradnik podzielony został na 4 działy:

• Pielęgnacja i uprawa
• Wzmacnianie i ochrona
• Zwalczanie szkodników
• Problemy z chwastami

Tradycyjny Ogród Ekologiczny – o autorze serii

Zbigniew Przybylak (1953-2012) był założycielem Wydawnictwa Gaj. Oprócz pisania poradników, zajmował się dziennikarstwem: współpracował m.in z Gazetą Pomorską, Expressem Bydgoskim, Ilustrowanym Kurierem Polskim, Vilcacorą, Za miastem, Gospodarzem, Gospodynią, Przyrodą Polską, Tygodnikiem Rolniczym, Poradami na Zdrowie, Eko i My, BioKurierem oraz Polskim Radiem PiK i Telewizją Polską.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.