Teraz czytasz...
Ogród ekologiczny. 5 książek, które pomogą w naturalnej uprawie
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ogród ekologiczny. 5 książek, które pomogą w naturalnej uprawie

Własny ekologiczny ogród – to marzenie dzieli coraz więcej osób. Wbrew obiegowym opiniom i przesądom, uprawa ekologiczna nie oznacza pozostawienie roślin samym sobie. To umiejętne wykorzystywanie sił natury do tego by uzyskać własne cele, ale też pozostać z nią w harmonii. Książki Zbigniewa Przybylaka z serii Tradycyjny Ogród Ekologiczny, wprowadzają krok po kroku w tajniki ekologicznego ogrodnictwa. Właśnie wznawia je Wydawnictwo Gaj.

W nowych wersjach poradniki zyskały odświeżoną szatę graficzną i nieco większy format.

Do tej pory w ramach serii wydanych zostało 5 tytułów:

• 300 ekosposobów na szkodniki i choroby
• 250 ekopreparatów na szkodniki i choroby
• 200 ekosposobów na siew i pozyskiwanie nasion
• 250 ekoporad: na dobry kompost, roślinne gnojówki, przywabianie owadów.
• Tradycyjny Ogród Ekologiczny. 50 pytań i odpowiedzi

Ogród ekologiczny bez szkodników i chorób. Jak to zrobić?

Pierwsza część serii, 300 ekosposobów na szkodniki i choroby, zawiera informacje na temat układania płodozmianu, sąsiedztwa roślin, upraw pasowych, poplonów, ściółkowania.

300 ekosposobów na szkodniki i choroby
300 ekosposobów na szkodniki i choroby

250 ekopreparatów na szkodniki i choroby to obszerny zbiór prostych receptur na sprawdzone w praktyce ekologiczne preparaty i liczne porady dotyczące zapobiegania i zwalczania chorób grzybowych oraz ograniczania nadmiaru szkodników. W poradniku znajdziesz sposoby ma wykorzystanie preparatów na bazie szarego mydła, receptury owadobójczych i grzybobójczych emulsji i roślinnych preparatów.

250 ekopreparatów na szkodniki i choroby

Jak ekologiczny ogrodnik pozyskuje nasiona?

200 ekosposobów na siew i pozyskiwanie nasion pozwala znaleźć odpowiedzi na pytania: Jakie nasiona najlepiej wybrać by otrzymać najzdrowsze plony i zabezpieczyć się jednocześnie przed chorobami i szkodnikami? Dlaczego warto wysiewać nasiona dawnych odmian i jak je zdobyć?

200 ekosposobów na siew i pozyskiwanie nasion

Jak w prosty sposób można pozyskiwać nasiona roślin warzywnych i ozdobnych? Jak ekologicznie zaprawiać i chronić nasiona przed chorobami i szkodnikami? Jak najlepiej zabezpieczać rośliny przed chorobami i szkodnikami? Jak praktycznie wykorzystywać w ogrodzie rytmy księżyca i bioróżnorodność?

Ogród ekologiczny? Bez kompostu ani rusz…

Najważniejsze zasady tworzenia kompostu i roślinnych gnojówek znajdziecie w części czwartej serii: 250 ekoporad na dobry kompost, roślinne gnojówki, przywabianie owadów. Wskazówki uzupełnia zbiór działań, które pomogą przyciągnąć do ogrodu owady.

Zobacz także


250 ekoporad na dobry kompost, roślinne gnojówki, przywabianie owadów

Ogród ekologiczny w pytaniach i odpowiedziach

Ogród ekologiczny. 50 pytań i odpowiedzi to poradnik, w którym zebrane zostały pytania nadsyłane przez czytelników Ekologicznego Poradnika Księżycowego.

Poradnik podzielony został na 4 działy:

• Pielęgnacja i uprawa
• Wzmacnianie i ochrona
• Zwalczanie szkodników
• Problemy z chwastami

Tradycyjny Ogród Ekologiczny – o autorze serii

Zbigniew Przybylak (1953-2012) był założycielem Wydawnictwa Gaj. Oprócz pisania poradników, zajmował się dziennikarstwem: współpracował m.in z Gazetą Pomorską, Expressem Bydgoskim, Ilustrowanym Kurierem Polskim, Vilcacorą, Za miastem, Gospodarzem, Gospodynią, Przyrodą Polską, Tygodnikiem Rolniczym, Poradami na Zdrowie, Eko i My, BioKurierem oraz Polskim Radiem PiK i Telewizją Polską.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.