Soda oczyszczona w pielęgnacji dziecka

Soda oczyszczona to środek niezwykle skuteczny, ale co najważniejsze – bezpieczny i ekologiczny. Ma wiele zastosowań również wówczas, gdy w domu są małe dzieci. Oto 4 z nich.

1. Soda pomoże umyć smoczek, butelkę i szczoteczki

Nie warto kupować specjalnych płynów do mycia smoczków, butelek czy szczoteczek, które są i drogie, i często pełne niepotrzebnych substancji chemicznych. Wystarczy wspomniane akcesoria włożyć na noc do pojemnika z gorącą wodą i połową paczki sody oczyszczonej. Przed użyciem należy je dobrze wypłukać i wysuszyć.

2.Ciemieniucha? Spróbuj sody

Soda poradzi sobie również z ciemieniuchą, przypadłością niezwykle często spotykaną u dzieci. To sposób sprawdzony i znany jeszcze naszym babciom: ciemieniuchę należy posmarować maścią przygotowaną z trzech łyżeczek sody oraz łyżeczki wody, i zostawić na noc. Rano wystarczy umyć główkę dziecka, nie używając szamponu.

3. Przy praniu

Przygotowując wyprawkę, niemal każdy rodzic pierze ubranka niemowlęce w specjalistycznych proszkach do prania. I choć są one często atestowane i sprawdzone, to warto jednak stosować środek niezwykle łagodny: płatki mydlane z dodatkiem ½ szklanki sody oczyszczonej.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Sprawdź najtańsze ofetry na sodę oczyszczoną na Ceneo.pl

4. Soda zmyje dziecięce “dzieła” ze ścian

Kiedy dziecko podrośnie i namaluje kredkami rysunek na ścianie, spróbuj usunąć go wilgotną ściereczką z małą ilością sody. Delikatne pocieranie powierzchni pomalowanej ściany lub tapety powinno pomóc zmyć graficzne dzieło naszej pociechy.

Soda oczyszczona w pielęgnacji dziecka

Tania i mająca bardzo dużo zastosowań, a przy tym ekologiczna i wydajna – soda oczyszczona powinna znaleźć się w każdym domu, w którym dba się o środowisko naturalne i własne zdrowie. Używając sody do sprzątania unikamy bowiem wdychania zapachu chemikaliów, które mogą prowadzić do bólu głowy, duszności i łzawienia oczu, a często również mają wpływ na pojawienie się alergii.

Sodę oczyszczoną można kupić w większych opakowaniach (np. kilogramowych), należy jednak pamiętać, że soda swoje właściwości zachowuje przez okres 18 miesięcy (jeśli była przechowywana w szczelnym opakowaniu) lub przez pół roku (jeśli leżała w otwartym pojemniku).

Przeczytaj więcej na temat zastosowań sody oczyszczonej:

Jak wyczyścić pralkę i lodówkę? Soda, ocet i sól pomogą…

Ekosprzątanie. Soda oczyszczona pomoże gdy sprzątasz kuchnię i łazienkę

Agnieszka Gotówka

Brak postów do wyświetlenia