Teraz czytasz...
O Fair Trade i konsumenckiej świadomości
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

O Fair Trade i konsumenckiej świadomości

Nie mamy świadomości jak powstają kupowane przez nas produkty. Nie tylko w kwestiach społecznych, ale także ochrony środowiska – zwraca uwagę Wojciech Zięba w wywiadzie udzielonym TVP Poznań.

Wojciech Zięba jest jednym z pionierów promocji Sprawiedliwego Handlu w Polsce i członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu „Trzeci Świat i My”. Niedawno uruchomił pierwszy w Poznaniu sklep specjalizujący się w sprzedaży produktów Fair Trade.

W Polsce mamy problem z niską świadomością konsumentów. Prawie 10% konsumentów słyszało o Fair Trade, 60% konsumentów uważa, że produkty powinny powstawać przy przestrzeganiu etycznych zasad, ale to na razie nie przekłada się na decyzje zakupowe. Jest duże pole do popisu dla konsumentów, aby zaczęli wymagać od sieci handlowych, by te wprowadziły produkty Fair Trade na półki – zwraca uwagę w rozmowie z dziennikarzem TVP Poznań.

Zobacz także


Cały wywiad można obejrzeć za pośrednictwem You Tube:

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.