Teraz czytasz...
Kokos „rozpycha się” na eko rynku
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Kokos „rozpycha się” na eko rynku

 

Sprzedaż produktów ekologicznych na bazie kokosa rośnie bardzo dynamicznie. Największym zainteresowaniem cieszy się olej kokosowy, rośnie także sprzedaż wody kokosowej. A to nie jedyne produkty z tego surowca…

Eksperci szacują, że sprzedaż oleju kokosowego wzrosła w ciągu ostatnich 3 lat aż 19-krotnie. – Globalny popyt na orzechy kokosowca rośnie z roku na rok o ponad 10%. Nic w tym dziwnego, charakterystyczne owoce wykorzystywane są ostatnimi czasy głównie do produkcji jadalnych olejów, napojów, kosmetyków czy nawet mąki, których to popularność rośnie w astronomicznym tempie. Na fotelu lidera zasiada olej kokosowy, choć przychylność Polaków zyskał dopiero w 2012 roku. Firma Bio Planet w 2013 sprzedała 74 133 olejów kokosowych  o łącznej wartości  980 774 PLN, natomiast już w 2014 za 1 785 842 PLN  – mówi Sylwester Strużyna, prezes Bio Planet S.A.

Szukaj najtańszych ofert na olej kokosowy na Ceneo.pl

Woda kokosowa dla aktywnych

Osoby aktywne fizycznie bardzo często sięgają po wodę kokosową oraz uwielbiane przez pasjonatów kuchni azjatyckiej mleko kokosowe. W Bio Planet S.A. sprzedaż wody kokosowej wzrosła na przestrzeni ostatnich trzech lat o 500%. Sytuacja mleka kokosowego wygląda podobnie, jego wzrost w porównaniu z 2011 wynosi 450%.

Zobacz także

tarta kajmakowa

Czy mąka kokosowa także zyska popularność?

W październiku do portfolio Bio Planet dołączy niezwykle popularna u zachodnich sąsiadów mąka kokosowa (jest ona już dostępna w Polsce w ofercie innych dystrybutorów). Produkt ten dedykowany jest osobom z nietolerancją glutenu, których w naszym kraju z roku na rok przybywa. Niecały miesiąc później na sklepowe półki trafi cukier kokosowy, który charakteryzuje się niskim indeksem glikemicznym.

– Łączna sprzedaż produktów ekologicznych, które składają się głównie z kokosa przekroczy w tym roku 3 000 000 PLN, dla porównania w roku ubiegłym wyniosła nieco ponad 1 500 000 PLN. Kokos oprócz niezaprzeczalnych walorów smakowych jest jednym z nielicznych owoców, które mają tak szeroką paletę właściwości zdrowotnych – komentuje Sylwester Strużyna, Prezes Bio Planet S.A.

Źródło: materiały prasowe

Biokurier o walorach zdrowotnych kokosa:

Olej kokosowy bio – jak przygotować, walory odżywcze, przechowywanie

Wszechstronny kokos

Jak odróżnić wodę kokosową od mleczka kokosowego?

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.