Kokos „rozpycha się” na eko rynku

 

Sprzedaż produktów ekologicznych na bazie kokosa rośnie bardzo dynamicznie. Największym zainteresowaniem cieszy się olej kokosowy, rośnie także sprzedaż wody kokosowej. A to nie jedyne produkty z tego surowca…

Eksperci szacują, że sprzedaż oleju kokosowego wzrosła w ciągu ostatnich 3 lat aż 19-krotnie. – Globalny popyt na orzechy kokosowca rośnie z roku na rok o ponad 10%. Nic w tym dziwnego, charakterystyczne owoce wykorzystywane są ostatnimi czasy głównie do produkcji jadalnych olejów, napojów, kosmetyków czy nawet mąki, których to popularność rośnie w astronomicznym tempie. Na fotelu lidera zasiada olej kokosowy, choć przychylność Polaków zyskał dopiero w 2012 roku. Firma Bio Planet w 2013 sprzedała 74 133 olejów kokosowych  o łącznej wartości  980 774 PLN, natomiast już w 2014 za 1 785 842 PLN  – mówi Sylwester Strużyna, prezes Bio Planet S.A.

Szukaj najtańszych ofert na olej kokosowy na Ceneo.pl

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Woda kokosowa dla aktywnych

Osoby aktywne fizycznie bardzo często sięgają po wodę kokosową oraz uwielbiane przez pasjonatów kuchni azjatyckiej mleko kokosowe. W Bio Planet S.A. sprzedaż wody kokosowej wzrosła na przestrzeni ostatnich trzech lat o 500%. Sytuacja mleka kokosowego wygląda podobnie, jego wzrost w porównaniu z 2011 wynosi 450%.

Czy mąka kokosowa także zyska popularność?

W październiku do portfolio Bio Planet dołączy niezwykle popularna u zachodnich sąsiadów mąka kokosowa (jest ona już dostępna w Polsce w ofercie innych dystrybutorów). Produkt ten dedykowany jest osobom z nietolerancją glutenu, których w naszym kraju z roku na rok przybywa. Niecały miesiąc później na sklepowe półki trafi cukier kokosowy, który charakteryzuje się niskim indeksem glikemicznym.

– Łączna sprzedaż produktów ekologicznych, które składają się głównie z kokosa przekroczy w tym roku 3 000 000 PLN, dla porównania w roku ubiegłym wyniosła nieco ponad 1 500 000 PLN. Kokos oprócz niezaprzeczalnych walorów smakowych jest jednym z nielicznych owoców, które mają tak szeroką paletę właściwości zdrowotnych – komentuje Sylwester Strużyna, Prezes Bio Planet S.A.

Źródło: materiały prasowe

Biokurier o walorach zdrowotnych kokosa:

Olej kokosowy bio – jak przygotować, walory odżywcze, przechowywanie

Wszechstronny kokos

Jak odróżnić wodę kokosową od mleczka kokosowego?

Brak postów do wyświetlenia