Teraz czytasz...
Grzybów. Uniwersytet Ludowy będzie kształcił rolników ekologicznych
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Grzybów. Uniwersytet Ludowy będzie kształcił rolników ekologicznych

Dwuletni kurs rolnictwa ekologicznego łączący teorię z praktyką. Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne ZIARNO zaczęło realizację projektu pt.: „Ekologiczny Uniwersytet Ludowy – Innowacyjna Metoda Edukacji Dorosłych”.

W lutym 2014 r. Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne ZIARNO zaczęło realizację projektu pt.: „Ekologiczny Uniwersytet Ludowy – Innowacyjna Metoda Edukacji Dorosłych” . Nawiązując do metody uniwersytetów ludowych opracowanej w XIX w. przez Nikolai`a F. S. Grundtviga planowane jest przeprowadzenie praktycznych kursów rolnictwa ekologicznego.

– Planowany czas trwania kursu to 2 lata. W tym czasie kursant spędzi 14 miesięcy na praktykach w różnych gospodarstwach ekologicznych poznając interesujące go dziedziny rolnictwa. Proces kształcenia uzupełniony będzie o niezbędną, teoretyczną podstawę, z którą uczestnicy zapoznają się w czasie cyklicznych zjazdów odbywających się w aktualnie powstającym budynku Uniwersytetu w Grzybowie – zapowiada Ewa Stratenwerth ze Stowarzyszenia Ziarno.

Propozycja nauki w Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym (EUL) skierowana jest do młodych osób, które są żywo zainteresowane tematyką rolnictwa ekologicznego i chcą, ucząc się od doświadczonych rolników, aktywnie i twórczo przeżyć dwa lata swojego życia.

Planowany czas rozpoczęcia pierwszego kursu: LUTY 2015 r. W zajęciach ma wziąć udział ok. 20 studentów. Wkrótce zamieścimy szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji kursantów.

Koncepcja Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego przedstawiona została w trakcie seminarium „Dobre Żniwa”, które odbyło się w Słubicach k. Płocka w dniach 14-15 marca 2014, przeczytaj naszą relację: Dobre Żniwa 2014. Garść nowości i inspiracji .

Bardzo mocno kibicujemy tej inicjatywie i będziemy informować o postępach w pracy nad projektem. Aktualnie Stowarzyszenie Ziarno poszukuje gospodarstw ekologicznych zainteresowanych współpracą przy przeprowadzeniu praktyk dla studentów.

Zobacz także


Strona internetowa organizacji: www.ziarno.eu

Karola Juros

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.