Teraz czytasz...
Rolnictwo ekologiczne. Szkoły rolnicze kształcą specjalistów
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Rolnictwo ekologiczne. Szkoły rolnicze kształcą specjalistów

Avatar photo

Prowadzenie gospodarstwa rolnego w systemie rolnictwa ekologicznego – to umiejętność zawodowa, którą znaleźć można w 18 szkołach rolniczych w Polsce – czytamy na rządowym profilu facebookowym PL EKO.

Kształceniem w tym kierunku interesuje się coraz więcej szkół rolniczych. W porównaniu z ubiegłym rokiem szkolnym liczba uczniów kształcących się w ramach ww. umiejętności wzrosła prawie dwukrotnie, tj. z 520 do 1013 uczniów.

Naukę w zakresie rolnictwa ekologicznego kontynuować można także w szkołach wyższych. Interesującą inicjatywą są także kursy prowadzone przez Europejski Uniwersytet Ludowy w Grzybowie.

Czytaj bieżące informacje z zakresu: rynek żywności ekologicznej

Przez wiele lat brak możliwości edukacji w zakresie rolnictwa ekologicznego był dużą barierą dla rozwoju tego sektora. Trudno było znaleźć nie tylko jakiekolwiek kursy, ale także podręczniki dotyczące ekologicznych metod uprawy. Funkcjonowały w zasadzie tylko broszury wydawane przez ośrodki doradztwa rolniczego.

– Efekty wprowadzenia zajęć o produkcji ekologicznej do szkół rolniczych są już widoczne. Jesteśmy przekonani, że sektor rolnictwa ekologicznego w Polsce niebawem zyska nowych specjalistów w tej dziedzinie – czytamy na profilu PL EKO.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.