Teraz czytasz...
Syntetyczne czy naturalne – jakie kołdry powinien używać alergik?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Syntetyczne czy naturalne – jakie kołdry powinien używać alergik?

Agnieszka Gotówka

Właściwie urządzona sypialnia ma ogromny wpływ na komfort snu. Za odpowiedni wypoczynek odpowiada nie tylko wygodny materac o konkretnym poziomie twardości, ale również kołdra. To ona zapewnia odpowiednią temperaturę i komfort. Oprócz takich parametrów, jak wymiary czy grubość ogromne znaczenie ma także rodzaj wypełnienia. Jest to szczególnie istotne dla alergików, gdyż kołdra może być siedliskiem dla różnego rodzaju alergenów, z którymi kontakt nasila nieprzyjemne objawy alergii. Na rynku dostępne są kołdry z wypełnieniem syntetycznym oraz naturalnym. Warto więc poznać, czym się one charakteryzują i która z nich będzie najlepszym wyborem dla alergików.

Czym wyróżniają się kołdry syntetyczne?

Kołdry syntetyczne posiadają wypełnienie z zrobione z poliestru lub silikonu. Są to materiały, które nie występują naturalnie w przyrodzie, a powstają w efekcie przeprowadzania różnego rodzaju procesów chemicznych. Wypełnienie poliestrowe bardzo często traktowane jest jako alternatywa dla naturalnego puchu. Wyróżnia się ono przede wszystkim tym, że jest lekkie i elastyczne. Doskonale przepuszcza powietrze, dlatego wykorzystywane jest głównie w przypadku kołder letnich. Z kolei wypełnienie silikonowe świetnie sprawdza się również zimą.

Niewątpliwą zaletą kołder syntetycznych jest ich niska cena oraz to, że są one łatwe w utrzymaniu czystości. Można bez problemu prać je w pralce przy wykorzystaniu odpowiedniego programu. Dzięki temu są chętnie wybierane przez alergików, gdyż nie gromadzą kurzu oraz roztocza i są łatwe w utrzymaniu ich w czystości. Są one także trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu nie odkształcają się i przez długi czas zachowują swoją formę i właściwości. Kołdry syntetyczne znaleźć można w dobrych sklepach oferujących materace w Rybniku renomowanej marki Hilding Anders oraz innych miastach w całym kraju.

Kołdry naturalne – czym się charakteryzują?

W kołdrach naturalnych jako wypełnienie wykorzystuje się najczęściej puch, pierze, wełnę lub włókno bambusowe. Ich ogromną zaletą jest to, że doskonale trzymają ciepło i zapewniają komfort termiczny nawet przy niskich temperaturach. Jednocześnie zapewniają swobodny przepływ powietrza i odpowiednią wentylację. Zapobiega to więc nadmiernemu przegrzewaniu się i poceniu. Kołdry wypełnione puchem gęsim są bardzo lekkie i ciepłe. Mimo, iż puch jest czynnikiem, który może wzmagać alergię, nowoczesne kołdry tego typu posiadają specjalnie odpylone wypełnienie, a poszycie jest wykonane w taki sposób, aby uniemożliwić przenikanie alergenów na zewnątrz. Dzięki temu mogą być one używane również przez alergików. Więcej ciekawych informacji dotyczących kołder i ich wypełnienia znaleźć można na: https://materacerybnik.eu/jakie-koldry-sa-warte-uwagi-syntetyczne-czy-naturalne/.

Zobacz także


Naturalne kołdry wełniane oprócz właściwości termicznych posiadają także działanie wpływające korzystanie na zdrowie. Pomagają w łagodzeniu dolegliwości bólowych oraz związanych z reumatyzmem. Są także lekkie i przewiewne, a jednocześnie zapewniają odpowiednią temperaturę. Kołdry wełniane mogą być spokojnie używane przez alergików, którzy nie mają alergii na wełnę. 

Alergicy, którzy chcą posiadać naturalną kołdrę, powinni sięgnąć przede wszystkim po taką wykonaną z włókna bambusowego. Wypełnienie antyalergiczne oraz antygrzybiczne nie powoduje także alergii, jest więc w pełni bezpieczne, a jednocześnie wyróżnia się doskonałymi parametrami cieplnymi. Przed dokonaniem wyboru odpowiedniej kołdry zdecydowanie warto zapoznać się z artykułem na: https://materacerybnik.eu/czym-wyrozniaja-sie-koldry-naturalne/.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.