Teraz czytasz...
Recepty – czy będąc alergikiem, można prowadzić normalne życie?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Recepty – czy będąc alergikiem, można prowadzić normalne życie?

Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że Ty lub ktoś, kogo znasz, ciągle kaszle, kicha, lub przeciera oczy? Zarówno dzieci, jak i dorośli cierpią na choroby alergiczne, takie jak alergiczny nieżyt nosa (katar sienny), alergia pokarmowa i egzema. U jednych leki bez recepty, zdadzą egzamin, a u innych bez obserwacji alergologa oraz leczenia lekami na receptę, się nie obędzie. Istnieją kroki, które warto podjąć, aby zmniejszyć obciążenie alergenami.

Możliwości leczenia

Naukowcy badają obecnie sposoby wyjścia poza dzisiejsze metody leczenia alergii. Wkrótce możemy mieć lepsze sposoby blokowania reakcji alergicznych organizmu. Poprzez zmniejszenie lub zahamowanie uwalniania histaminy i innych substancji chemicznych, które powodują reakcje alergiczne. Ponadto duża grupa naukowców pracuje nad opracowaniem najczystszych, najsilniejszych i najbezpieczniejszych szczepionek na alergię.

Nie musisz czekać. Dziś z pomocą alergologa możesz prawie całkowicie pozbyć się objawów alergii ze swojego życia. Wielu alergików stosuje leki dostępne bez recepty w celu kontrolowania i niwelowania potencjalnych objawów. Jeśli to nie daje pożądanych rezultatów, alergolog może pomóc Ci, przepisując leki dostępne na receptę.

Kiedy skontaktować się z lekarzem?

Osoba powinna skonsultować się z lekarzem lub alergologiem, jeśli doświadcza uporczywych objawów alergii, które nie łagodzą się podczas leczenia OTC (lekami bez recepty) lub przeszkadzają w wykonywaniu codziennych zadań.

Jeśli ktoś doświadcza objawów anafilaksji, powinien wstrzyknąć sobie epinefrynę i natychmiast zadzwonić pod numer 911.

Oznaki i objawy anafilaksji obejmują:

  • Trudności w oddychaniu,
  • Szybkie bicie serca,
  • Niepokój lub uczucie dezorientacji,
  • Niskie ciśnienie krwi,
  • Uczucie oszołomienia lub omdlenia.

Jakie leki mogę brać na alergie?

Niektórzy ludzie nie przyjmują leków przeciwalergicznych, ponieważ uważają, że ich objawy nie są poważne. Każdy może powiedzieć: „To tylko alergia”. Takie myślenie, może spowodować dokuczające problemy w codziennym życiu. Nie podejmuj ryzyka. Istnieje wiele bezpiecznych leków na receptę i bez recepty, które łagodzą objawy alergii, a dzięki nim będziemy mogli cieszyć się drożnym nosem, czy niełzawiącymi oczami.

Czego wystrzegać się i jak prowadzić normalne życie z alergią

  • Unikanie alergii pokarmowych

Jeśli u Ciebie lub Twojego dziecka zdiagnozowano alergię pokarmową, często usłyszysz słowo „unikanie”. Dzieje się tak, ponieważ nie ma lekarstwa na alergię pokarmową, a unikanie większości alergenów pokarmowych jest podstawowym sposobem ochrony przed alergią pokarmową.

  • Nietolerancje pokarmowe

Jak zrobić tort urodzinowy bez pszenicy? Czy naleśniki są teraz dla nas niedostępne, ponieważ nie można używać jajek? Czy już do końca życia jesteśmy skazani na całkowitą rezygnację z produktów mlecznych? Na szczęście odpowiedź na te pytania brzmi „nie!”. Obecnie jest dostępnych wiele zamienników niezawierających szkodliwych alergenów.

  • Prace ogrodowe

Dłuższe okresy wegetacyjne mogą sprzyjać pracy rolników i ogrodników, ale z drugiej strony mogą oznaczać większe nieszczęście dla alergików, ponieważ wydłużają czas występowania pyłków i pleśni. Kilka prostych kroków zapobiegawczych może sprawić, że czas spędzony w ogrodzie będzie przyjemniejszy i pomoże zapobiegać objawom alergii i astmy.

  • Alergie i astma na wakacjach

Podróż może być zniechęcająca dla osób cierpiących na alergie, astmę lub alergie pokarmowe, ale wcześniejsze przygotowanie ułatwia wyjazd na wakacje. Kiedy znamy swoje objawy i wiemy, czego unikać oraz jakie leki powinniśmy zażywać, sprawiamy tym, że nasz wyjazd jest całkowicie normalny.

Obecnie nie ma lekarstwa na alergie. Istnieją jednak leki dostępne bez recepty i na receptę, które mogą złagodzić objawy. Unikanie alergenów lub ograniczanie kontaktu z nimi, może pomóc w zapobieganiu reakcjom alergicznym. Niektórzy ludzie mogą „wyrosnąć” z alergii lub może ona się stać mniej dotkliwa wraz z wiekiem. Jeśli osoba doświadcza ciężkiej reakcji alergicznej, powinna natychmiast uzyskać pomoc od pracownika służby zdrowia.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.