Teraz czytasz...
Przestaw się na eko na święta!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Przestaw się na eko na święta!

bambusowe lunchboxy oraz bawełniane torby ekologiczny styl życia

Często podczas świątecznej gorączki i przygotowań kupujemy więcej rzeczy niż nam potrzeba. W okresie świątecznym marnujemy o 30 proc. więcej jedzenia niż w pozostałych miesiącach w roku. Dlatego przede wszystkim warto kupować z rozwagą i planować zakupy, ale nie tylko – kupując wiele rzeczy, często nie zwracamy uwagi na jakość tych produktów. Aby zadbać również o to, co jemy, najlepiej kupować więc żywność ekologiczną.

Żywność ekologiczna? Nie tylko na święta!

Żywność ekologiczna to dobry wybór zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla naszej planety. W rolnictwie ekologicznym nie stosuje się sztucznych nawozów, chemicznych środków ochrony roślin, syntetycznych dodatków paszowych, hormonów wzrostu i in. stymulatorów wydajności. W ściśle kontrolowanym procesie produkcji żywności ekologicznej gospodarstwa podlegają rygorystycznym wymogom określonym w prawie UE.

→  Sprawdź, jak rozpoznać żywność ekologiczną

W uprawie i hodowli nie mogą być wykorzystywane syntetyczne substancje chemiczne, zabronione jest stosowanie sztucznych nawozów, pestycydów i herbicydów, hormonów i innych produktów farmaceutycznych. W ekologicznej produkcji wykorzystuje się naturalne substancje i minerały, zatem nie ma tu szkodliwych substancji, które mogłyby wnikać w glebę lub przedostawać się do atmosfery.

Produkty ekologiczne zawierają znacznie mniej azotanów niż konwencjonalne, mają też mniej metali ciężkich i innych niekorzystnych substancji.

Zdrowe świętowanie!

W obliczu nadchodzących świąt Polska Izba Żywności Ekologicznej wraz z członkami organizacji szczególnie zwraca uwagę na korzyści płynące z wyboru żywności ekologicznej. Warto, żeby bożonarodzeniowe stoły zapełniły się nie tylko pysznymi potrawami, ale także tymi ekologicznymi, korzystnymi dla zdrowia i środowiska.

Dlatego w ramach akcji w sklepach zrzeszonych w Polskiej Izbie Żywności Ekologicznej do zakupów (powyżej 150 zł) zostaną dołączone bambusowe lunchboxy oraz bawełniane torby, symbolizujące ekologiczny styl życia. Akcja trwa 2 tygodnie, od 4 do 17 grudnia 2023 roku – torby i lunchboxy są przekazywane klientom do wyczerpania zapasów w danym sklepie.

Jak wziąć udział w akcji i zgarnąć torbę i lunchoboxa?

Aby wziąć udział w akcji, należy zrobić zakupy w jednym ze sklepów online lub stacjonarnie:

Czym się zajmuje Polska Izba Żywności Ekologicznej?

Polska Izba Żywności Ekologicznej to organizacja sektorowa, zrzeszająca rolników, producentów, przetwórców i sprzedawców branży certyfikowanej żywności ekologicznej.

Misją PIŻE jest propagowanie zrównoważonego stylu życia i edukacja społeczeństwa na temat korzyści zdrowotnych produktów ekologicznych. Jako reprezentant środowiska certyfikowanej żywności ekologicznej, instytucja współpracuje z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innymi resortami, opiniując projekty legislacyjne dotyczące biożywności.

Poprzez akcje edukacyjno-promocyjne organizacja dąży do rozwoju polskiego rynku biożywności i zrównoważonego rolnictwa. Więcej informacji o PIŻE na stronie www.jemyeko.com.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.