Teraz czytasz...
Peeling ze świeżych kiełków
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Peeling ze świeżych kiełków

Gdy przygotowujesz kiełki, możesz wykorzystać je również w domowym SPA. Prezentujemy przepis na naturalny peeling ze świeżych kiełków.

Jak przygotować własne kiełki? Dlaczego warto wykorzystać ich zalety nie tylko w kosmetyce naturalnej, ale także w kuchni? Więcej na ten temat piszemy w artykule: Jak uprawiać kiełki w domu?

Jak przygotować domowy peeling ze świeżych kiełków?

Do przygotowania peelingu ze świeżych kiełków wystarczy łyżka dowolnych kiełków, np. z lucerny, pszenicy, żyta, rzodkiewki, słonecznika. Serdecznie polecamy Wam kiełki ekologiczne

Trzeba je połączyć z 1 łyżeczką mąki orkiszowej lub mielonymi płatkami owsianymi. Świeże kiełki najlepiej wcześniej pokroić nożem na drobne kawałki, tak aby peeling miał gładką konsystencję. Gdy masa jest zbyt sucha dodaj trochę wody. Gotowym peelingiem możesz przecierać twarz i ciało, 2-3 razy w tygodniu.

Sprawdź także: peeling orkiszowy

Po zabiegu spłukuj ciało letnią wodą.

Uwaga! Przygotowując kiełki samemu należy zwracać uwagę na jakość używanych nasion. Aby mieć gwarancję, że nasiona nie były zaprawiane środkami ochrony roślin, wybierajmy tez z certyfikatem ekologicznym.

Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.