Kosmetyki dla dzieci w szklanych opakowaniach [zero waste w praktyce]

Na targach VIVANESS 2019 w Norymberdze swoją premierę miały kosmetyki Baby Anthyllis Zero. Nie zawierają szkodliwych substancji, plastiku oraz substancji zapachowych, co jednak najważniejsze – dostępne są w szklanych opakowaniach. 

Wśród nowości prezentowanych podczas bliźniaczych targów BIOFACH i VIVANESS, które odbyły się 13-16 lutego br. w Norymberdze, znalazły się kosmetyki Baby Anthyllis Zero. To właśnie tam można było po raz pierwszy zapoznać się z nową linią produktów marki Pierpaoli. Czym się wyróżnia?

Zero szkodliwych substancji. Zero plastiku. Zero zapachów. Kosmetyki te posiadają certyfikat Cosmos Natural. I co najważniejsze – dostępne są w szklanej butelce. Idealnie wpisują się w ideę zero waste

– mówiła tuż po premierze Małgorzata Jackowska-Poloch z drogerii ekologicznej BetterLand.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Biofach 2019

Krótka relacja z targów BIOFACH 2019

Opublikowany przez biokurier Poniedziałek, 18 lutego 2019

#zero waste w praktyce

O idei zero waste mówi się coraz częściej. Reguł związanych z życiem bez śmieci ich zwolennicy starają się przestrzegać w każdym aspekcie. Duże znaczenie przywiązuje się tu do kwestii zakupów oraz stosowania materiałów, które można podać powtórnemu przetworzeniu i które nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Nic zatem dziwnego, że wysoko ceni się szkło. To surowiec w kosmetyce zapomniany, bo uważa się go za niepraktyczny. Jest cięższy od plastiku, łatwiej go uszkodzić. Czy rzeczywiście?

Seria Baby Anthyllis Zero przeczy tej teorii. Opakowanie jest praktyczne i funkcjonalne. Samo dozowanie płynu też nie jest trudne, bo wystarczy sięgnąć po dozownik z pompką.

Producent nie wyklucza, że w przyszłości na rynku pojawiają się produkty tej serii w większych opakowaniach i możliwe będzie uzupełnianie butelek.

Idea zero waste. Dla planety jestem naprawdę supersyfiarzem!

Kosmetyki Pierpaoli w Polsce

Certyfikowane kosmetyki włoskiej marki Pierpaoli dostępne są w Polsce od dłuższego czasu. Firma znana jest przede wszystkim z linii Anthyllis, w której znajdują się m.in. szampony, płyny do mycia czy żele do kąpieli. Do ich wyprodukowania używa się składników pochodzących z upraw ekologicznych. Nie zawierają SLS, SLES oraz składników odzwierzęcych czy pochodnych. Bada się je również pod kątem zawartości niklu, chromu i kobaltu (wartości niższe niż 0,4 ppm).

Brak postów do wyświetlenia