Teraz czytasz...
Kosmetyki dla dzieci w szklanych opakowaniach [zero waste w praktyce]
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Kosmetyki dla dzieci w szklanych opakowaniach [zero waste w praktyce]

Agnieszka Gotówka

Na targach VIVANESS 2019 w Norymberdze swoją premierę miały kosmetyki Baby Anthyllis Zero. Nie zawierają szkodliwych substancji, plastiku oraz substancji zapachowych, co jednak najważniejsze – dostępne są w szklanych opakowaniach. 

Wśród nowości prezentowanych podczas bliźniaczych targów BIOFACH i VIVANESS, które odbyły się 13-16 lutego br. w Norymberdze, znalazły się kosmetyki Baby Anthyllis Zero. To właśnie tam można było po raz pierwszy zapoznać się z nową linią produktów marki Pierpaoli. Czym się wyróżnia?

Zero szkodliwych substancji. Zero plastiku. Zero zapachów. Kosmetyki te posiadają certyfikat Cosmos Natural. I co najważniejsze – dostępne są w szklanej butelce. Idealnie wpisują się w ideę zero waste

– mówiła tuż po premierze Małgorzata Jackowska-Poloch z drogerii ekologicznej BetterLand.

https://www.facebook.com/biokurier/videos/359298481331546/

#zero waste w praktyce

O idei zero waste mówi się coraz częściej. Reguł związanych z życiem bez śmieci ich zwolennicy starają się przestrzegać w każdym aspekcie. Duże znaczenie przywiązuje się tu do kwestii zakupów oraz stosowania materiałów, które można podać powtórnemu przetworzeniu i które nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Nic zatem dziwnego, że wysoko ceni się szkło. To surowiec w kosmetyce zapomniany, bo uważa się go za niepraktyczny. Jest cięższy od plastiku, łatwiej go uszkodzić. Czy rzeczywiście?

Seria Baby Anthyllis Zero przeczy tej teorii. Opakowanie jest praktyczne i funkcjonalne. Samo dozowanie płynu też nie jest trudne, bo wystarczy sięgnąć po dozownik z pompką.

Producent nie wyklucza, że w przyszłości na rynku pojawiają się produkty tej serii w większych opakowaniach i możliwe będzie uzupełnianie butelek.

https://biokurier.pl/dom-i-ogrod/idea-zero-waste-dla-planety-jestem-naprawde-supersyfiarzem/?highlight=zero%20waste

Kosmetyki Pierpaoli w Polsce

Certyfikowane kosmetyki włoskiej marki Pierpaoli dostępne są w Polsce od dłuższego czasu. Firma znana jest przede wszystkim z linii Anthyllis, w której znajdują się m.in. szampony, płyny do mycia czy żele do kąpieli. Do ich wyprodukowania używa się składników pochodzących z upraw ekologicznych. Nie zawierają SLS, SLES oraz składników odzwierzęcych czy pochodnych. Bada się je również pod kątem zawartości niklu, chromu i kobaltu (wartości niższe niż 0,4 ppm).

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.