Teraz czytasz...
Niesprzedane porcje jedzenia kupisz w restauracji taniej. Too Good To Go w Polsce
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Niesprzedane porcje jedzenia kupisz w restauracji taniej. Too Good To Go w Polsce

Agnieszka Gotówka
https://biokurier.pl/jedzenie/wiesz-co-jesz/co-zrobic-aby-nie-marnowac-zywnosci/https://biokurier.pl/jedzenie/wiesz-co-jesz/co-zrobic-aby-nie-marnowac-zywnosci/

Aplikacja Too Good To Go od niedawna działa w Polsce. Pozwala kupić w niższej cenie od sklepów czy restauracji niesprzedane w danym dniu porcje jedzenia lub produkty spożywcze.

Aplikacja to skuteczna broń przeciwko marnowaniu jedzenia. Działa już w Polsce, choć na chwilę obecną tylko w Warszawie. Współpracuje z nią ok. 50 restauracji, sklepów czy piekarni.

Too Good To Go z powodzeniem działa w 11 krajach, m.in. w Norwegii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i we Francji. Ma już 8 milionów klientów.

Jak działa aplikacja Too Good To Go?

Aplikacja stanowi pośrednik między restauracjami, sklepami czy piekarniami a osobami, które chcą zjeść późny obiad, kolację czy kupić w niższej cenie pieczywo lub ciasto. Tego rodzaju produkty, jeśli nie zostaną sprzedane, lądują na śmietniku. To kilogramy zmarnowanego jedzenia dziennie! Użytkownicy aplikacji mogą sprawdzić, gdzie uda im się je uratować, a przy tym dobrze zjeść i zaoszczędzić.

Marnowanie żywności problemem na skalę światową

W Polsce na śmietnik wyrzuca się rocznie ok. 9 milionów ton jedzenia, z czego 2 miliony dotyczy indywidualnych konsumentów. W ciągu miesiąca to ok. 25-45 złotych na osobę.

Na świecie według danych FAO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa) wyrzucanych jest 1,3 mld ton żywności, w Europie – 100 mln ton.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.