Teraz czytasz...
Czereśnie jako naturalne kosmetyki
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Czereśnie jako naturalne kosmetyki

Czereśnie to nie tylko smaczna i orzeźwiająca przekąska, ale też bardzo dobry kosmetyk naturalny. Jeśli masz te owoce pod ręką, wykorzystaj je w trosce o piękną cerę. 

Czereśnie to wspaniały smakołyk i zarazem naturalny lek wewnętrzny, jednak bogactwo witamin i minerałów sprawia, że owoce wykorzystuje się też w kosmetyce. W dawnej medycynie ludowej krajów zachodnich okłady ze zmiażdżonych owoców zalecano paniom pragnącym poprawić wygląd twarzy i szyi. Panowało bowiem przekonanie, że przyłożone na kilkanaście minut cienką warstwą rozgniecione czereśnie lub wiśnie wspaniale regenerują zniszczoną i zmęczona skórę.

Odświeżające maseczki z czereśni

Współczesna naturalna kosmetyka poleca maseczki z czereśni odświeżające cerę. Jak je przygotować?

Garść dojrzałych, najlepiej czerwonych, czereśni dokładnie umyć, potem wydrylować i zmiażdżyć. Dodać 1 białko jajka kurzego ubite na sztywną pianę. Nałożyć na twarz, szyję i dekolt. Po około 20 min zmyć nieprzegotowanym mlekiem lub letnią wodą. Przy cerze skłonnej do przesuszania do owoców warto dodać łyżeczkę oliwy.

Porady pochodzą z książki Zbigniewa Przybylaka „Słynne Leki Ogrodowej Apteki”. Inne przepisy na kosmetyki naturalne z czereśni znajdziecie w poradnikuABC kosmetyki naturalnej t. 1 OWOCE” Magdaleny Przybylak-Zdanowicz. 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.