Teraz czytasz...
BioGraphy czyli dowiedz się więcej o rolniku, dzięki któremu jesz jabłko!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

BioGraphy czyli dowiedz się więcej o rolniku, dzięki któremu jesz jabłko!

Projekt BioGraphy pozwala konsumentom poznać gospodarstwa z doliny Venosty (Włochy, Południowy Tyrol), dzięki którym na ich stoły trafiają biojabłka. Jak to działa?

Na każdym opakowaniu czy skrzynce z oferowanymi przez tyrolskie stowarzyszenie ekologicznych sadowników jabłkami znajduje się imię i nazwisko rolnika. Po wpisaniu ich w wyszukiwarkę dostępną na stronie biography.vip.coop znajdziemy podstronę, na której zamieszczony jest krótki opis, lista i charakterystyka uprawianych odmian, dane lokalizacyjne a także zdjęcia z ekosadu.

Jabłka z kooperatywy Soc. Agricola Reparto BIO posiadają zarówno unijny certyfikat Chroniona Nazwa Pochodzenia jak i certyfikat ekologiczny.

– Do udziału w projekcie zaproszono 130 ekologicznych sadowników. Spotykamy się z ciepłym przyjęciem klientów, ale jeszcze za wcześnie na podsumowania bo dopiero zaczynamy – mówi Stephan Gorfer, z którym rozmawiałem podczas targów SANA, które odbyły się w dniach 12-15 września w Bolonii (Włochy).

Zapraszamy do lektury szerszej relacji z tego wydarzenia: Byliśmy na Targach SANA we Włoszech. Relacja

Kilka lat temu opisywaliśmy podobną inicjatywę (o nazwie Bio Mit Gesicht – BIO z twarzą), którą wdrażała niemiecka organizacja Naturland.  Przeczytaj więcej w artykule: Żywność Bio z twarzą!

Karol Przybylak

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.