Teraz czytasz...
BIO czystek – czy tak zdrowy jak mówią?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
NaturaFood & BeEco | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
NaturaFood & BeEco | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
Bio Kurier

BIO czystek – czy tak zdrowy jak mówią?

-tekst sponsorowany-

Czystek to rodzaj zielonej herbaty, która w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością. Zielona herbata jest uznawana za napar o dobroczynnym działaniu antyoksydacyjnym oraz wpływającym na pracę układu immunologicznego. Nie jest, jednak antidotum na wszystko. Należy pamiętać, że tylko zdrowa dieta i aktywność fizyczna pozwalają cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem przez wiele lat.

Zobacz także


Czystek – wyjątkowa zielona herbata

Zielona herbata to najstarsza z herbat. Obecnie obserwuje się modę na tej napar. Jest on włączany do wielu popularnych diet. Dietetycy wskazują, że zielona herbata ma swoje zalety, ale, jak z większością napojów i produktów spożywczych, nie należy przesadzać z jej ilością.

Czystek zawiera duże ilości polifenoli, które są silnymi antyoksydantami. Polifenole posiadają właściwości neutralizujące wolne rodniki, które mogą przyczyniać się do powstania wielu chorób, także nowotworów.

Powszechnie uważa się, czystek wzmacnia organizm, blokuje wzrost różnego rodzaju wirusów, w tym także tzw. „wirusa ptasiej grypy”, niszczy wirusy jelitowe i opryszczki oraz wspomaga odporność, szczególnie w okresie zachorowalności na grypę i w tzw. okresie przejściowym. Jak maja się do tego fakty naukowe i opinie specjalistów?

Należy zaznaczyć, że właściwości czystka nie zostały do tej pory zbadane klinicznie. Dlatego też nie można jednoznacznie stwierdzić, czy i w jakim zakresie czystek wpływa na organizm człowieka i różne choroby. Z uwagi na to zaleca się traktować go, jako suplement diety, a picie herbaty z czystka jako uzupełnienie diety w polifenole, które są ważne dla organizmu.

A Ty, stosujesz czystek? A może dopiero chcesz spróbować? Nie wiesz jak przygotować herbatę z czystka? Sprawdź przepis!

Jak zaparzyć BIO czystek?

1 łyżeczkę ciętego czystka zalać wrzątkiem i zaparzać ok. 10 minut. Odcedzić i po przestudzeniu wypić. Taki napar należy pić 2 – 3 razy dziennie lub więcej. Jedna porcję herbaty można zaparzać kilka razy (Maksymalnie do 4 razy).. Do herbaty można dodać sok z cytryny lub posłodzić lekko miodem lub stevią.

Sprawdź atrakcyjne oferty na czystek BIO

 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.