Teraz czytasz...
Właściciel jednej z większych włoskich sieci ekosklepów inwestuje w Organic Farmę Zdrowia
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Właściciel jednej z większych włoskich sieci ekosklepów inwestuje w Organic Farmę Zdrowia

EcorNaturaSi S.p.A, włoski potenat rynku żywności ekologicznej, stał się strategicznym inwestorem największej polskiej sieci ekosklepów – Organic Farma Zdrowia.

6 lipca 2016 włoska grupa nabyła łącznie 63,4 % akcji spółki za 39,07 mln zł. EcorNaturaSi to największy dostawca żywności ekologicznej oraz produktów biodynamicznych we Włoszech. Ma ponad 30 lat doświadczenia w rolnictwie ekologicznym i biodynamicznym. EcorNaturaSi dostarcza produkty do ponad 1000 sklepów, w tym do 220 własnych Supermarketów Bio, w których, w ramach swojej oferty, sprzedaje 6500 produktów oraz zatrudnia 1000 osób. W 2015 roku obrót Grupy wyniósł 330 mln euro (około 1,45 mld zł).

– Nasze partnerstwo pozwoli na stworzenie systemu zdolnego do zaangażowania rolników, dystrybutorów, właścicieli sklepów i konsumentów na poziomie europejskim. Polski rynek żywności ekologicznej, pomimo dynamicznego wzrostu sprzedaży i zwiększającej się świadomości Polaków dotyczącej zdrowego żywienia, ma wciąż dużo do nadrobienia w stosunku do krajów takich jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania czy właśnie Włochy, gdzie spożycie tych produktów jest 10-krotnie większe. Partnerstwo z Grupą EcorNaturaSi zdecydowanie przyspieszy rozwój rynku polskiego, a na pewno zwiększy ofertę produktów organicznych oraz wpłynie na obniżenie ich cen – mówi Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia.

– We Włoszech pracowaliśmy nad tym, aby stworzyć pozytywny układ między rolnikami, dystrybutorami oraz klientami – uważamy, że osiągnęliśmy ten cel. System ten przydaje się również w rozwoju sektora ekologicznego w innych krajach, zwłaszcza dzięki współpracy z lokalnymi kanałami dystrybucji i produkcji. Widzimy ogromny potencjał w Europie Wschodniej, zarówno w rolnictwie, jak i w świadomości konsumentów. Międzynarodowe relacje przyczynią się nie tylko do tego, że rolnictwo organiczne i biodynamiczne będzie się rozwijać, ale zwiększy się też konsumpcja zdrowych produktów – tak Fabio Brescacin, Prezes EcorNaturaSì, uzasadnia decyzję grupy.

W latach 2010-2015 średnioroczna dynamika wzrostu rynku żywności ekologicznej balansowała pomiędzy 15% a 20%. – Nasze szacunki wskazują, że trend wzrostowy w Polsce powinien się utrzymać przez kolejne dekady na poziomie co najmniej zbliżonym do lat poprzednich – podsumowuje Sławomir Chłoń Chłoń.

Zobacz także


Organic Farma Zdrowia to pierwsza i największa w Polsce sieć samoobsługowych Delikatesów z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. Sieć składa się z 37 delikatesów stacjonarnych i on-line.

Przeczytaj nasz reportaż z wizyty w sklepach Natura Si

(źródło: mat. prasowe)

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.