Teraz czytasz...
Sklep partnerski Bio Planet sposobem na obniżenie cen? Dystrybutor rozwija nowy koncept
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Sklep partnerski Bio Planet sposobem na obniżenie cen? Dystrybutor rozwija nowy koncept

Avatar photo

Około 20 sklepów oferujących żywność ekologiczną działa już jako sklepy partnerskie Bio Planet. Na czym polega ten system pytamy Sylwestra Strużynę, prezesa Bio Planet S.A, zastanawiamy się także czy na rynku żywności eko nie rozpoczyna się… wojna cenowa.

Sylwester Strużyna

Sklepom Partnerskim oferujemy atrakcyjne warunki handlowe oraz wyłączność terytorialną na określonym terenie, tzn. że w uzgodnionym promieniu (np. kilkuset metrów) od danego sklepu nie otworzymy kolejnego Sklepu Partnerskiego Bio Planet. W tego typu sklepach znajdą się plakaty o treści SKLEP PARTNERSKI BIO PLANET

tłumaczy Sylwester Strużyna.

Jakie warunki musi spełnić sklep?

Aby sklep mógł zostać Kandydatem na Sklep Partnerski Bio Planet musi spełniać następujące kryteria:

  1. Średni obrót za ostatnie 12 miesięcy w wysokości co najmniej 12,5 tys. PLN.
  2. Co najmniej 1.000 indeksów z oferty Bio Planet w stałej ofercie sklepu.
  3. Brak zaległości płatniczych w Bio Planet.
  4. Co najmniej 30 m2 powierzchni sprzedażowej.
  5. Brak kolizji lokalizacyjnej z innymi Sklepami Partnerskimi Bio Planet.
  6. Świeże bio produkty w ofercie sklepu.

W ostatnim czasie Bio Planet zorganizowało wewnętrzne targi oraz przejęło markę Bio Raj i zapasy oferowane przez hurtownię Biohurt.

Komentarz redakcyjny

Początek wojny cenowej na rynku żywności eko?

Karol Przybylak, redaktor naczelny biokurier.pl

Inicjatywa sklepów partnerskich ma być alternatywą dla systemów franczyzowych, do których wielu przedsiębiorców prowadzących niewielkie firmy (a takie dominują wśród sklepów z żywnością ekologiczną) nie jest przekonanych. Dzięki wzmocnionemu systemowi partnerstwa może doprowadzić również do obniżki cen na wybrane produkty ekologiczne i pośrednio wesprzeć lokalne ekosklepy w konkurowaniu z sieciówkami, które systematycznie poszerzają półki z tzw. zdrową żywnością i żywnością ekologiczną. Ceny obniża także sieć ekodelikatesów Organic Farma Zdrowia. W ramach akcji „Stale w niskiej cenie”, na okres 6 miesięcy istotnie obniżyła ceny 14 produktów. W tym gronie znajdują się ekologiczne mleko krowie, włoskie makarony, masło, jaja od kur z ekologicznych hodowli , serek dla dzieci, kasza, suszone owoce, passata pomidorowa czy nasiona szałwii hiszpańskiej (chia) i mleko kokosowe.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.