Teraz czytasz...
Ponad 16 tysięcy wyników badań dotyczących rolnictwa ekologicznego dostępnych jest on line
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Ponad 16 tysięcy wyników badań dotyczących rolnictwa ekologicznego dostępnych jest on line

Organic Eprints to międzynarodowe archiwum dla publikacji na temat badań w zakresie żywności i rolnictwa ekologicznego. On line dostępnych jest ponad 16 500 dokumentów.

Archiwum Organic Eprints wciąż się rozszerza, w tym o raporty ISROFS (Organic Centre for Research in Organic Food System), a niedawno o wszelkie publikacje powstałe po zeszłorocznym Organic World Congress w Stambule.  W tej chwili w archiwum znajduje się 16500 dokumentów w wersji cyfrowej. Serwis wyposażony jest w wyszukiwarkę ułatwiającą odnalezienie pożądanych informacji. W bazie dominują publikacje w j. agnielskim, ale znaleźć można także materiały dostępne po polsku.

 

To szóste pod względem wielkości archiwum tego typu na świecie. Badacze zauważają, że obecność ich publikacji w tym depozycie zwiększa obecność w świecie naukowym, pozwala zauważyć rezultaty ich badań i zwiększa liczbę cytowań. Organic Eprints pozwala na lepszy dostęp do dokumentów, które inną drogą byłyby trudne do pozyskania.

ICROFS (poprzednio Danish Research Centre for Organic Farming – DARCOF) sprawuje opiekę i dba o rozwój archiwum już od 2002 roku. Opiekę nad wersją w języku niemieckim sprawuje FiBL (Research Institute of Organic Agriculture). Obecnie Organic Eprints ma “opiekunów” projektu w 26 krajach, asystują oni we wzbogacaniu bazy publikacji.

Bazę Organic Eprints znajdziecie pod adresem: http://www.orgprints.org/

Grafika:icrofs.org

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.