Teraz czytasz...
Hydrophil: liczy się każda kropla wody
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Hydrophil: liczy się każda kropla wody

Dziś świadomy konsument ma nie lada wyzwanie, aby podejmować decyzje zakupowe zgodne ze swoimi przekonaniami. Warto więc szukać producentów, którzy wyznają filozofię odpowiedzialnego podejścia do całego procesu powstawania swoich produktów. Takim przykładem jest niemiecka firma Hydrophil.

Hydrophil oznacza miłośnika, wielbiciela wody. Nazwa znakomicie odzwierciedla podejście producenta do zagadnienia oszczędzania tego zasobu. Jednym z wyznaczników produkcji jest wybieranie sposobów, które nie wymagają zwiększonego zużycia wody (tzw. water neutral). Kolejnymi wyznacznikami są: wegańskość oraz etyka zatrudnienia.

Dystrybutorem marki Hydrophill i około 40 innych ekologicznych drogeryjnych marek w Polsce jest Eko-Dystrybutor.PL. Produkty te można także kupić w BetterLand – www.drogeria-ekologiczna.pl

Biodegradowalna szczoteczka

Jednym z głównych produktów Hydrophil jest szczoteczka do zębów wykonana z bambusa, tak chętnie kupowana ostatnio w sklepach ekologicznych. Jej produkcja odbywa się w Chinach, w odpowiedzialny sposób. Surowiec, czyli bambus, nie potrzebuje dużych ilości wody, aby wyrosnąć. Nie musi być też traktowany żadnymi środkami ochrony roślin, bo sam broni się przed szkodnikami (ma między innymi właściwości antybakteryjne, dlatego tak dobrze sprawdza się jako surowiec szczoteczek do zębów).

Szczoteczka, dostępna w kilku wariantach kolorystycznych, o różnym stopniu twardości, a także w wersji dziecięcej, jest tak samo wygodna jak plastikowe zamienniki, a nylonowe włosie zużywa się w ciągu 3 miesięcy – jest to szczoteczkowy standard. Wygodna w użyciu, a do tego bardzo ładna i biodegradowalna (bez końcówki z włosiem) nadaje się dla wszystkich członków rodziny.

Hydrophil stawia na uczciwe warunki współpracy, dlatego w tym wypadku nie musimy obawiać się napisu „made in China” na opakowaniu (również ekologicznym).

Higiena osobista w zgodzie z naturą

Inne produkty Hydrophil, które warto poznać, to np. patyczki do uszu wykonane z bambusa i bawełny ekologicznej, biodegradowalne w 100%. Po zużyciu można wrzucić je na kompost, ponieważ są wykonane wyłącznie z naturalnych surowców. Są tak samo wygodne jak popularne plastikowe, ale nie ulega wątpliwości, że w przeciwieństwie do tamtych są ekologiczne.

Z kolei mała (szklana) butelka – 100 ml – skoncentrowanego płynu do płukania ust starcza aż na 130 litry specyfiku po rozcieńczeniu! Wystarczy do kubka wody dodać 3 krople koncentratu, aby uzyskać płyn do jamy ustnej, który ją odkaża i odświeża. Osoby oczekujące mocniejszego smaku mogą rozcieńczać płyn w mniejszej ilości wody. Kiedy już zużyjemy całość, butelkę możemy oddać do recyklingu.

Kolejnym pozytywnym przykładem troski o środowisko jest wegański balsam do ust sprzedawany zgodnie z ideą zero waste – po zużyciu kosmetyku można odesłać opakowanie do ponownego napełnienia. Pojemniczek balsamu starcza na długo i choć zawiera tylko trzy składniki (masło shea, masło migdałowe, wosk konopny), znakomicie dba o usta. W dodatku jest na tyle uniwersalny, że w sytuacji awaryjnej można posmarować nim dłonie czy inną część ciała potrzebującą pielęgnacji.

Zamiast plastiku

Oferta marki Hydrophil zaskakuje pomysłowym podejściem do ochrony środowiska, podsuwając rozwiązania dla świadomych konsumentów, którzy potrzebują sprawdzonych rozwiązań. Sprawdźcie sami, że możliwe jest używanie produktów do higieny osobistej bez wyrzutów sumienia, że zaśmiecamy planetę plastikiem. A właśnie – jeśli chodzi o plastik, Hydrophil proponuje coś w zamian. Kubek do zębów z materiału przypominającego tworzywo sztuczne, ale jednak wykonanego z materiałów pozyskanych z drzewa (np. ligniny). Może być jednak poddany recyklingowi jak plastik.

Na koniec warto dodać, że jak na prawdziwych miłośników wody przystało, Hydrophil wspiera fundację Viva con Aqua, której celem jest udostępnianie źródeł wody w krajach takich jak Etiopia czy Nepal. Hydrophil przekazuje fundacji 10% swoich zysków, a więc kupowanie szczoteczki czy płynu do płukania ust wspiera bardzo potrzebną inicjatywę.

Joanna Baranowska, organiczni.eu

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.