Teraz czytasz...
Sklep bezglutenowy. W jakie produkty można się w nim zaopatrzyć? 
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Sklep bezglutenowy. W jakie produkty można się w nim zaopatrzyć? 

dieta bez glutenu

Jeszcze do niedawna osoby chorujące na celiakię oraz pacjenci zmagający z nietolerancją pokarmową byli skazani na samodzielne i czasochłonne przygotowanie nawet podstawowych produktów spożywczych. Produkty bezglutenowe dostępne w sklepach były bardzo drogie, a ich oferta często na tyle ograniczona, że nie spełniała oczekiwań klientów. Na szczęście sukcesywnie się to zmienia i także ci, którzy unikają na co dzień glutenu, mogą już zjeść chrupiące pieczywo lub sycący makaron. 

Czym charakteryzują się produkty bezglutenowe?

Gluten jest mieszanką białek naturalnie występującą w zbożach. Osoby nietolerujące tego składnika nie produkują enzymu odpowiedzialnego za jego trawienie. Schorzenia z tej grupy dają szereg przykrych objawów o różnym stopniu nasilenia. Są one na tyle uciążliwe dla pacjentów, że podstawą leczenia jest zawsze zalecenie dotyczące wyeliminowania tego składnika w diecie. Jest to dosyć uciążliwe, ponieważ standardowa dieta w naszym rejonie świata opiera się w dużej mierze na produktach mącznych i wykonanych z mąki wyrobach.

Produkty z oznaczeniem przekreślonego kłosa, jakie oferuje sklep bezglutenowy oznacza, że dany wyrób nie zawiera glutenu. Jest zatem w pełni bezpieczny, a jego spożycie nie wywołuje żadnych dolegliwości. Tradycyjną mąkę pszenną zastępuje się innymi, tolerowanymi odmianami. Może to być certyfikowany owies bezglutenowy, kukurydzę lub ryż. Dzięki ich zastosowaniu żywność bezglutenowa jest smaczna i w dużej mierze przypomina tradycyjne produkty.

Co jeść będąc na diecie bezglutenowej?

Produkt bezglutenowy to najczęściej wytworzony z bezpiecznych odmian zbóż odpowiedniki dobrze znanych i lubianych składników. Można zatem jeść wszystko, trzeba tylko wybierać świadomie to, po co się sięga. Mąki bezglutenowe umożliwiają zrobienie takich przysmaków jak: chleb bezglutenowy, czy makarony bezglutenowe. Wśród produktów z ograniczeniem gluten free można dostać też szereg słodkich smakołyków. Bezglutenowe słodkości w smaku przypominają klasyczne, a są bezpieczne dla osób chorujących na celiakię lub inne schorzenia przewodu pokarmowego. Słodka przekąska oznaczona przekreślonym głosem jest zatem dozwolona dla tych, którzy nie jedzą glutenu.

Sklep bezglutenowy oferuje klientom wiele różnych produktów i sprawia, że ich życie staje się łatwiejsze. Nie muszą już spędzać długich godzin w kuchni lub rezygnować z jedzenia tego, co najbardziej im smakuje. Mogą pozwolić sobie na ciastka bezglutenowe, makarony i świeży, chrupiący chleb.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.