Teraz czytasz...
Niezbędny sprzęt do pielęgnacji ogrodu
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Niezbędny sprzęt do pielęgnacji ogrodu

trawnik

Umiejętna pielęgnacja przydomowego ogrodu wymaga wykorzystania odpowiednich narzędzi. Dzięki nim tego typu praca staje się szybsza, mniej męcząca, a przede wszystkim efektywniejsza. Przedstawiamy kilka narzędzi, który powinny się znaleźć w każdym ogrodzie.

Kosiarka

Zadbany, równo skoszony trawnik stanowi jedną z głównych ozdób każdego ogrodu. Jego odpowiednia pielęgnacja nie jest możliwa bez wykorzystania kosiarki. Wybór modelu tego rodzaju sprzętu jest uzależniony od powierzchni ogrodu oraz preferowanego sposobu zasilania. Najczęściej wybierane modele kosiarek to:

  • ręczne – zdadzą egzamin w przypadku niewielkich trawników (do 50 m2). Nie sprawdzą się przy koszeniu nierównej powierzchni.
  • elektryczne – idealne do koszenie niewielkich i średnich trawników. Cechują się lekkością i odpowiednią zwrotnością. W tym wypadku można postawić na modele akumulatorowe lub pobierające prąd przy użyciu kabla.
  • spalinowe – to świetna opcja dla posiadaczy większych powierzchni do koszenia. Posiadają opcje regulacji wysokości cięcia i są wyposażone w kosze zbierające ściętą trawę.

Kosa spalinowa

Każdy ogrodnika zdaje sobie sprawę z tego, że kosiarka nie jest wstanie usuwać trawy z trudno dostępnych miejsc. W takich sytuacjach należy postawić na kosy lub podcinarki spalinowe. Są to urządzenia stworzone z myślą o strzyżeniu trawy i chwastów rosnących wokół drzew lub zaraz przy chodniku. Dzięki ich wykorzystaniu tego rodzaju prace nie muszą być wykonywane ręcznie.

Jedną z głównych zalet kos spalinowych jest ich niewielka waga oraz przemyślana konstrukcja pozwalające na wygodne i ergonomiczne użytkowanie. Jest to sprzęt, do którego nie podłącza się kabli, co ułatwia wykonywanie prac w trudno dostępnych miejscach daleko od domu. Wysokiej jakości kosy spalinowe są tworzone z wytrzymałych materiałów wykazujących dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu jest to wytrzymały i funkcjonalny sprzęt, a jego zakup stanowi rozsądną inwestycje na długie lata.

To przydatne narzędzia nie wymaga przeprowadzania specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Jedyne o czym trzeba pamiętać to uzupełnianie poziomu paliwa oraz smaru w przekładni.

Dmuchawa

Wszechobecne liści to duży problem właścicieli ogrodów z dużą ilością ozdobnych drzew. Na szczęście da się go łatwo rozwiązać. Wystarczy postawić na akumulatorowe dmuchawy na liście, które stanowią nowoczesne zastępstwo dla grabi oraz mioteł.

Te przydatne urządzenia pozwalają na szybkie usuwanie śmieci z trawnika oraz trudno dostępnych miejsc, na przykład pod drzewami lub żywopłotem. Pozwalają na zauważalną oszczędność czasu oraz nerwów wynikających ze żmudnego sprzątania.

Dmuchawa zda egzamin nie tylko jesienią, ale i wiosną oraz latem. W tych okresem można ją wykorzystywać do sprzątania opadłych na trawnik kwiatostanów, niewielkich gałązek, piasku, drobnych kamieni oraz resztek świeżo skoszonej trawy. Ponadto można ją stosować do czyszczenia okolicy żywopłotów, których strzyżenie wiąże się z duża ilością niewielkich gałęzi i liści znajdujących się na ziemi.

Potrzebujesz sprawdzonego sprzętu ogrodowego? Sprawdź ofertę marki Stiga.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.