Teraz czytasz...
Jura ENA 8 kontra Jura ENA Touch. Czym różnią się te dwa ekspresy?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Jura ENA 8 kontra Jura ENA Touch. Czym różnią się te dwa ekspresy?

ekspres Jura ENA 8

W świecie wyszukanych smaków kawy wybór idealnego ekspresu może stać się prawdziwym wyzwaniem. Dla miłośników doskonałych aromatów przygotowaliśmy porównanie między dwoma znakomitymi propozycjami – Jura ENA 8 i Jura ENA Touch. 

Oba urządzenia cechują się wysoką jakością wykonania oraz funkcjonalnością. Natomiast minimalne różnice między nimi mogą stanowić kluczowy element przy wyborze tego, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Przeczytaj poniższy artykuł, poznaj różnice i sprawdź, który ekspres dostarczy więcej kawowych uniesień oraz zaspokoi najbardziej wyrafinowane podniebienie!

Jura ENA 8 vs Jura ENA Touch – specyfikacja techniczna

Jura ENA 8 oraz Jura ENA 8 Touch to kompaktowe ekspresy, które doskonale wpiszą się w mniejszą przestrzeń biurową, jak i domową kuchnię. Urządzenia mają dokładnie takie same wymiary. Ich szerokość wynosi 28 cm, wysokość 34,6 cm, a głębokość 44,4 cm. Ekspresy mają również regulowaną wylewkę w zakresie od 68 do 138 mm.

Takie rozwiązanie pozwala na komfortowe przygotowywanie kaw w różnych naczyniach, dzięki temu możesz delektować się smakiem i aromatem wybranego napoju w ulubionym kubku! W obu ekspresach producent zadbał o wyjątkowy smak i aromat kawy.

Zaawansowany Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej wydobywa pełnię aromatu z ziaren. Jura ENA 8 oraz Jura ENA Touch zostały także wyposażone w innowacyjny młynek do kawy Professional Aroma Grinder, który mieli ziarna w kilka sekund! Co więcej, nowoczesny młynek jest w stanie osiągnąć aż o 12,2% więcej aromatu w zmielonych cząsteczkach w porównaniu do poprzednich modeli.

Oba urządzenia oferują również technologię gładkiej pianki Fine Foam. Dzięki temu porcja mlecznej masy będzie gładka, bez pęcherzyków i utrzyma się przez długi czas na powierzchni kawy.

Cechą charakterystyczną ekspresów Jura ENA 8 oraz Jura ENA Touch jest ich designerski zbiornik na wodę, który z wyglądu przypomina kryształową karafkę.

Pojemność wszystkich zbiorników w obu sprzętach jest dokładnie taka sama: zbiornik na wodę możesz napełnić maksymalnie do poziomu 1,1 l, zbiornik na fusy pomieści 10 porcji kawy, a w zbiorniku na kawę zmieścisz 125 g ziaren. Modele mają również taką samą jednostkę zaparzającą, która zmieści od 6 do 10 gramów zmielonej kawy.

Ponadto, zarówno w ekspresie Jura ENA 8, jak i Jura ENA Touch dostosujesz napój do swoich oczekiwań i preferencji poprzez zmianę mocy, ilości mleka, ilości wody oraz jej temperatury.

Modele wyposażone są również w aktywny monitoring tacy ociekowej, czyli system, który będzie komunikował przepełnienie tacy ociekowej na ekranie głównym. Dodatkowo po dokupieniu transmitera WiFi Connect, Twój ekspres będzie łączył się z aplikacją mobilną Jura Operating Experience.

Jura ENA 8 vs Jura ENA Touch – różnice

Jura ENA 8 i Jura ENA Touch to dwa zbliżone do siebie sprzęty, które oferują niemal identyczne funkcje, jednak różnią się kilkoma istotnymi niuansami. Dla amatora różnice te mogą być niezauważalne. Natomiast wszyscy kawosze z pewnością odczują kilka małych, jednakże bardzo istotnych odrębności pomiędzy ekspresami.

Modele różnią się nie tylko zakresem oferowanych funkcjonalności, ale też designem.

Kolorystyka

Na pierwszy rzut oka Jura ENA 8 oraz Jura ENA Touch wyglądają identycznie, jednak różnią się kolorystyką. Model Jura ENA 8 ma górę i front wykończony w kolorze srebrnym, a boki oraz tył są czarne lub białe (w zależności od wybranej wersji kolorystycznej). Natomiast obudowa i cała konstrukcja nowszego ekspresu – Jura ENA Touch wykonana jest w jednym kolorze: białym lub czarnym.

Pomimo różnic oba ekspresy prezentują się stylowo i elegancko, dzięki czemu będą nie tylko funkcjonalnym urządzeniem, ale też znakomitą ozdobą blatu kuchennego.

Jura ENA 8

Sposób sterowania

Ekspresy Jura ENA 8 oraz Jura ENA Touch zostały wyposażone w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,8″. Kluczową różnicę odgrywa tutaj sposób sterowania, ponieważ starszy model – Jura ENA 8 został wyposażony w fizyczne przyciski po obu stronach ekranu, z których pomocą wybierzesz ulubiony napój lub dostosujesz swoje preferencje. Natomiast obsługa nowszego modelu jest zdecydowanie łatwiejsza i intuicyjna.

Jura ENA Touch ma dotykowy wyświetlacz, co czyni go bardziej nowoczesnym i wygodniejszym sprzętem. Dzięki temu będziesz mógł szybciej delektować się swoim ulubionym napojem!

Jura ENA 8

Liczba dostępnych specjałów

Jura ENA Touch to ekspres, który jest bardziej rozwinięty również pod względem dostępności i możliwości przygotowywania kawy. Rozbudowana technologia pozwala na przygotowanie aż 15 czarnych i białych specjałów kawowych. Dodatkowo ekspres został wyposażony w funkcję Extra Shot, z której pomocą wzmocnisz wybrane napoje mleczne o dodatkową porcję kawy.

Model Jura ENA 8 jest w stanie przygotować tylko 10 specjałów, dlatego jeśli lubisz delektować się smakiem i aromatem kawy Cortado lub Caffe Barista, powinieneś zdecydować się na nowszy model.

Konserwacja

Myślisz, że to już koniec różnic? Jura ENA Touch potrafi więcej niż myślisz! W przeciwieństwie do starszego modelu, sprzęt pokazuje cały proces konserwacji urządzenia, a także licznik kaw. Takie rozwiązanie sprawia, że możesz mieć całkowitą kontrolę nad sprzętem, a także monitorować proces przygotowywania ulubionego napoju.

Ciesz się doskonałym aromatem i smakiem kawy z ekspresem szwajcarskiej marki Jura!

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.