Teraz czytasz...
Fundacja „Mała Wielka Zmiana” realizuje film o rolnictwie ekologicznym
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Fundacja „Mała Wielka Zmiana” realizuje film o rolnictwie ekologicznym

Agnieszka Gotówka

Z inicjatywy Fundacji „Mała Wielka Zmiana” jesienią ukaże się film dokumentalny „Historia rolnictwa ekologicznego w Polsce do 1990 r.”

Do projektu zaproszono pionierów rolnictwa ekologicznego w Polsce. Obok Mieczysława Babalskiego udział w filmie zapowiedziała również dr inż. Urszula Sołtysiak – ekspertka ds. żywności ekologicznej, dyrektorka jednostki certyfikującej AGRO BIO TEST.

https://biokurier.pl/ekorynek/zywnosc-ekologiczna-i-marketing-video-moze-byc-kluczowym-narzedziem/

„Historia rolnictwa ekologicznego w Polsce do 1990 r.” – kiedy premiera?

Film będzie realizowany na przełomie lipca i sierpnia br. Gotowy materiał ma zostać zaprezentowany na początku października 2018 r. Produkcja nie jest finansowana przez żadne dotacje czy granty zewnętrzne. Każdy jednak może zaangażować się we współtworzenie filmu poprzez przekazanie darowizny.

Osoby, które wpłacą cegiełkę o dowolnej kwocie (np. 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł i więcej) na realizację filmu, zostaną wymienione z imienia i nazwiska w napisach końcowych. Osoby o wpłatach powyżej 800 zł będą miały 30 sekund w filmie na przedstawienie swojej motywacji do wsparcia inicjatywy.

Wpłat należy dokonywać na konto Fundacji „Mała Wielka Zmiana”,
ul. Melomanów 8/2, 00-712 Warszawa
mBank S.A. 10 1140 1977 0000 2283 9900 1001
W tytule: DAROWIZNA – Realizacja filmu „Historia rolnictwa ekologicznego w Polsce”

Informacji w sprawie realizacji filmu udziela Prezes Fundacji „Mała Wielka Zmiana” Monika Styczek-Kuryluk (m.styczek@gmail.com).

Polska historia rolnictwa ekologicznego – jest o czym opowiadać!

Polskie rolnictwo ekologiczne zaczęło się bardzo dynamicznie rozwijać dopiero w latach 90. XX wieku. W 1989 r. powstało Stowarzyszenie EKOLAND, pierwsza jednostka certyfikująca w naszym kraju. Już w pierwszym roku swojej działalności wydała atesty 27 gospodarstwom. Mimo to przez długi czas ekologiczne metody gospodarowania pozostawały na marginesie produkcji rolnej. To jednak nie odstraszało prawdziwych pasjonatów. Liczba ekologicznych gospodarstw systematycznie, choć bardzo wolno, rosła.

Z jakimi problemami musieli zmagać się rolnicy ekologiczni na początku swojej działalności? Jak wyglądała produkcja i sprzedaż? Dowiemy się tego jesienią, oglądając film „Historia rolnictwa ekologicznego w Polsce do 1990 r.”

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.