Teraz czytasz...
Żywność ekologiczna i marketing. Video może być kluczowym narzędziem
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Żywność ekologiczna i marketing. Video może być kluczowym narzędziem

Avatar photo

Video można potraktować jak odpowiednik wirtualnej degustacji – mówi Michał Pelc, właściciel marki ekogram.pl w rozmowie z Biokurierem.


Nie od dziś wiadomo, że degustacja jest znakomitym sposobem na przekonanie konsumentów do wyboru żywności ekologicznej. Tę metodę chętnie wykorzystują sklepy stacjonarne. W przypadku tych, które prowadzą sprzedaż w internecie zadanie nie jest takie proste.

Długo szukałem rozwiązania tego problemu. Mój pomysł to amatorskie filmy wideo ze mną w roli głównej. To było dla mnie wyzwanie, ponieważ nie miałem wcześniej nawet prywatnego konta w social mediach. Pomijam już brak doświadczenia w kręceniu i montażu. Uznałem, że muszę to zrobić, przełamać się. Było ciężko, ale udało się. Nagrałem pierwszy materiał, po którym dostałem mnóstwo wiadomości, chcemy więcej!! Byłem w szoku, ale to dało mi motywację do nagrywania następnych.

Pamiętajcie, better done than perfect

Lepsze zrobione niż perfekcyjne, którego nigdy nie skończymy – głosi jedno z biznesowych haseł. Sprawdza się ono także w przypadku video marketingu chociaż nie oznacza, że takie działania warto prowadzić niedbale. Michał Pelc przekonuje, że chodzi raczej o to, by nie dążyć do przesadnego profesjonalizmu:

Chcę to robić cały czas sam i nie dążę do jakiejś dużej profesjonalizacji formy moich materiałów. Ważne, aby były w tym emocje i wiarygodność. Ludzie to doceniają. Jak miałem bałagan w kuchni i tak nagrywałem, jeżeli na pietruszkę powiedziałem seler i tak materiał szedł na YouTube. Nie powtarzam ujęć, nie usuwam pomyłek, w tym jest moja moc. Wszystko powstaje błyskawicznie, wpadam na pomysł, sekundę później zabieram psa na spacer do lasu i nagrywam w trakcie

tłumaczy.

W rozmowie z Biokurierem, Michał Pelc mówi również o przyszłości produktów conveniece (wstępnie przygotowanych) w segmencie żywności ekologicznej oraz o tym jak ważna dla bioproduktów jest ich dostępność.

Przeczytajcie całą rozmowę:

https://biokurier.pl/ekorynek/michal-pelc-o-sukcesie-zywnosci-eko-decyduje-dostepnosc/

Ten film Michała przydatny będzie zwłaszcza w kontekście trwających Mistrzostw Świata w piłce nożnej:

Michał Pelc, właściciel marki Ekogram, w ofercie której znajduje się ok 260 produktów ekologicznych oraz dwóch sklepów z ekożywnością w Krakowie i sklepu internetowego. W promocji produktów BIO szeroko wykorzystuje media społecznościowe i marketing treści.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.