Teraz czytasz...
Daktyle – naturalna dawka energii dla sportowców
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Daktyle – naturalna dawka energii dla sportowców

-akcja promocyjna-

Biegasz, jeździsz na rowerze, trenujesz w fitness klubie jako amator lub zawodowiec? Wystarczy jeden ŚWIEŻY DAKTYL, aby poczuć moc dobrej, naturalnej energii.

Świeże Daktyle FRESH DATES Medjool to potężne źródło naturalnej energii oraz 15 witamin i minerałów.

Jeden Świeży Daktyl o wadze ok 24g zawiera: 66 kcal, 17,99g węglowodanów, 0,43g białka, 1,6g błonnika, 15,95g naturalnych cukrów, 167mg potasu !!!, 15 mg wapnia, 13 mg magnezu, 15 mg fosforu, 0,11 mg cynku i 0,22 mg żelaza a poza tym 0.012 mg wit. B1 (tiamina), 0.014 mg wit. B2 (ryboflawina), 0.386 mg wit. B3 (niacyna), 0.060 mg wit. B6, 0.060 µg wit. B9 (kwas foliowy) DFE, 2 µg wit. A (RAE), 0,6 µg wit. K i praktycznie zero tłuszczu – 0,04 mg.

Taki skład minerałów i witamin stworzyła natura ponad 6000 lat temu, człowiek to tylko potwierdził. Dane potwierdzone są przez najważniejsze instytucje związane z odżywianiem i zdrowiem w USA – USDA National Nutrient Database oraz US National Library of Medicine, National Institutes of Health (więcej informacji: www.zdrowedaktyle.pl/Daktyle-duza-dawka-potasu )

Daktyle dla zdrowia i energii

Świeże Daktyle są od lat obowiązkowym elementem w diecie zawodowych sportowców. Osoby na dietach również odchudzających, dzieci i młodzież, a także diabetycy, osoby starsze i dorośli chcąc zachować energię i zdrowie powinni jeść daktyle codziennie – tak robi cały świat. Bogactwo minerałów i naturalnych cukrów, daje porządny zastrzyk energii na cały dzień.

Świeże daktyle posiadają dużą wartość energetyczną. Dodają energii przemęczonemu organizmowi już w pół godziny po spożyciu. Wartość ta jest większa niż w tej samej ilości mięsa wołowego, kurczaka, chleba czy ryżu. Świeże daktyle Medjool są źródłem energii po intensywnym wysiłku fizycznym ze względu na bogactwo NATURALNYCH cukrów.

Skoncentruj się!

Spożywanie daktyli reguluje napięcie mięśniowe, poprawia koncentrację i wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Wszystko to dzięki żelazu, witaminom z grupy B, których daktyle mają pod dostatkiem oraz dzięki potasowi, którego daktyle są najlepszym źródłem.

Potężna dawka potastu z daktyli

Świeże Daktyle FRESH DATES Medjool mają najwięcej potasu ze wszystkich świeżych owoców: 696 mg/100g. Dzięki tak dużej zawartości potasu, świetnie wpływają na serce i zmniejsza poziom cholesterolu. Potas pobudza wydzielanie insuliny, uczestniczy w spalaniu węglowodanów i białek. Jest także niezbędny do właściwego funkcjonowania systemu nerwowego, pracy mięśni, bierze udział w dotlenianiu mózgu, poprawiając zdolność myślenia i koncentrację.

Potas jest niezbędnym minerałem, jaki organizm potrzebuje aby utrzymać poprawne skurcze mięśni, w tym skurcze mięśnia sercowego, do utrzymania zdrowego układu nerwowego i zrównoważonego metabolizmu. Jako, że potas nie jest magazynowany w organizmie oraz traci się go podczas pocenia, musi być stale uzupełniany. Zużywając potas wydala się sód, tym samym pomaga się w utrzymaniu niskiego ciśnienia krwi.

Oczyszczające właściwości daktyli

Świeże daktyle MEDJOOL skutecznie wspomagają wątrobę w walce z toksynami, dzięki temu jest sprawniejsza i bardziej odporna na choroby. Co więcej, uzupełniają one niedobór glikogenu w wątrobie i mięśniach.

Świeże daktyle odmiany MEDJOOL są skarbnicą błonnika, dzięki czemu przyspieszają perystaltykę jelit, co jest pożądane przy zaparciach. Jedząc daktyle oczyszczamy jamę brzuszną ze zbędnych toksyn, pobudzamy soki żołądkowe do pracy, jelita do przesuwania treści pokarmowej, a trzustkę do wydzielania żółci.

Zawarty w daktylach magnez i salicylany działają podobnie jak aspiryna, łagodzą ból, stany zapalne i zbijają gorączkę. Mają działanie przeciwbakteryjne i zmniejszają infekcję w organizmie.

Zobacz także


Trzy daktyle przed treningiem, trzy po treningu

Środowisko dietetyków sportowych, które poznało naturalne właściwości świeżych daktyli zaleca trzy daktyle przed i trzy daktyle po treningu. Świeży daktyl odmiany MEDJOOL oprócz potężnej dawki naturalnej energii zawiera 15 naturalnych minerałów i witamin a połączony z orzechami dostarcza organizmowi niezbędnych kwasów tłuszczowych. Po zjedzeniu świeżych daktyli nie ma już potrzeby suplementowania żadnymi „proszkami” bo w składzie świeżego daktyla MEDJOOL jest wszystko co potrzebne do zwiększenia odporności, wzmocnienia energetycznego i regeneracji organizmu.

Świeże daktyle FRESH DATES MEDJOOL są w 100% naturalne, bez śladowych ilości GLUTENU i GMO. To co na pewno warto wiedzieć o świeżych daktylach to:

• Potężna dawka naturalnej energii – 15 naturalnych, przyswajalnych witamin i minerałów – 50% więcej potasu niż bananach
• Może być spożywany przez diabetyków mają niski indeks glikemiczny (IG 43-54)

Świeże Daktyle FRESH DATES Medjool można spożywać w każdej postaci: na surowo, można zapiekać lub gotować. Świetnie smakują nadziewane np. orzechami lub serem a także jako dodatek do kanapek, sałatek, koktajli, musli. Pomarszczona, czasami lekko odchodząca skórka, białe plamki (krystalizacja cukrów) wynikają z normalnego procesu dojrzewania i nie mają wpływu na walory smakowe i odżywcze.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.