Teraz czytasz...
4 naturalne sposoby na bezsenność
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

4 naturalne sposoby na bezsenność

 

Kłopoty z zasypianiem stają się coraz powszechniejsze, niekiedy mówi się o bezsenności jako jednej z cywilizacyjnych plag. Sięganiem po mocne środki nasenne powinno być ostatecznością zwłaszcza, że miewają wiele środków ubocznych. Warto wypróbować metody naturalne. Prezentujemy 4.

1. Mleko na dobry sen

W medycynie ludowej zalecano pijanie szklanki ciepłego białego napoju przed spaniem. Niekiedy zamiast słodkiego zalecano także kwaśne mleko. W Bułgarii w trakcie nocnych przebudzeń radzono każdorazowo wypijać dwie, trzy łyżki mleka.

2. Kozłek przy bezsenności

Przy walce z bezsennością kozłek stosowano zarówno w tradycyjnej medycynie ludowej jak i obecnie. Najprościej przyrządzić napar. Wtedy łyżkę korzeni zalewa się szklanką wrzącej wody, trzyma pod przykryciem co najmniej kilkanaście minut. Od¬cedzić. Pić dwa, trzy razy dziennie po szklance płynu, albo tylko szklankę na godzinę przed snem.

3. Zjedz jabłko!

Bardzo prostym i popularnym środkiem na bezsenność jest spożywanie jabłek przed położeniem się do łóżka. Zjada się jedno lub dwa.

4. Usypiający miód

Przez lata doceniano powszechnie nasenne właściwości miodu. Pijano go wraz z mlekiem lub rozpuszczony w wodzie. Zalecano również słodzić miodem herbatki, szczególnie te sporządzane z korzenia waleriany, czyli kozłka lekarskiego.

oprac. na podstawie książki Z. Przybylaka „Słynne leki na 100 pospolitych dolegliwości”

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.