Teraz czytasz...
Urządzamy wymarzoną kuchnię!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Urządzamy wymarzoną kuchnię!

przestronna i jasna kuchnia

Kuchnia to serce domu i mieszkania. To tutaj przygotowuje się posiłki, które mają zapewnić nam zdrowie i siłę, ale często też jest miejscem, w którym się je spożywa w gronie najbliższych. Odpowiednia atmosfera tego miejsca, dobry klimat i wygoda sprzyjają nie tylko smakowi podawanych dań, ale także dobrej atmosferze w całym domu.

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię

Urządzając kuchnię, warto wziąć pod uwagę nie tylko odpowiedni styl, ale przede wszystkim jej funkcjonalność. Bez względu na wielkość pomieszczenia warto przemyśleć wymiary i układ szafek pod kątem wygody ich użytkowania.

Z jednej strony powinno pomieścić się w nich to wszystko, co w każdej kuchni koniecznie musi się znaleźć, z drugiej – dostęp do każdej szafki i szuflady powinien być łatwy i szybki. Przydatne bywają też niezamykane półki, dzięki którym ulubiona kawa czy herbata jest zawsze pod ręką.

Wygodny stół w kuchni

Jeśli w kuchni mieści się duży stół, to jest to rozwiązanie idealne. Stół nie musi pasować stylem do pozostałych mebli. Ważne jest to, żeby miały wygodny duży blat, dzięki czemu nie tylko można zjeść przy nim wygodnie, ale także na przykład rozwałkować ciasto.

Stół powinien być ustawiony w taki sposób, aby poruszanie się po kuchni nie było utrudnione. W mniejszej kuchni wystarczający może okazać się niewielki stół rozkładany, który można wygodnie postawić pod ścianą i przy którym codzienny posiłek mogą zjeść dwie lub trzy osoby.

Duże okno i ogródek na parapecie

Kuchnia z dużym oknem to marzenie każdego. Dzięki temu pomieszczenie jest pełne światła, łatwo pozbyć się z niego licznych zapachów, a na szerokim parapecie można urządzić niewielki ogródek, hodując świeże zioła.

Można taż postawić na nim piękne rośliny doniczkowe, które sprawią, że jakość powietrza w pomieszczeniu zawsze będzie dobra. Ładne firanki w oknie kuchennym to sposób na to, żeby nadać temu wnętrzu przytulności.

Jakie firanki do kuchni?

Firanki w oknie kuchennym z pewnością mogą dodać wnętrzu wyjątkowego wyglądu i charakteru. Nie powinny zajmować zbyt dużo miejsca i być łatwe do utrzymania w czystości. Najlepszym rozwiązaniem będą zazdrostki do kuchni.

W Polsce zazdrostki w oknach domów zaczęły pojawiać się podobno w XIX. Swoją nazwę być może zawdzięczają funkcji, jaką im przypisywano – miały uniemożliwić osobom z zewnątrz lub przechodniom zaglądanie do środka, bo suto zastawiony stół mógłby budzić ich zazdrość.

Różne style mebli kuchennych

Obecnie modne są kuchnie w różnym stylu. Można wyróżnić kilka z nich, jak styl tradycyjny, styl skandynawski, styl prowansalski, styl angielski czy styl loftowy. Wiele osób decyduje się na bardzo nowoczesne meble i rozwiązania, jednak są i tacy, dla których kuchnia jest najlepszym miejscem do tego, żeby wyrazić swoje indywidualne upodobania, umiłowanie do tradycji lub nawiązać dzięki dodatkom do miejsc, które się lubi.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.