Teraz czytasz...
Polska Szkoła Agroekologii: rekrutacja ruszyła!
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Polska Szkoła Agroekologii: rekrutacja ruszyła!

Agnieszka Gotówka
Polska Szkoła Agroekologii (PSA) plakat

Do 14 lipca trwa rekrutacja na Polską Szkołę Agroekologii (PSA) organizowaną przez Fundację Agro-Perma-Lab wspólnie z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie. Wydarzenie obejmuje 6 dni w szkole bez ścian, w której najważniejsze są relacje, tworzenie społeczności i wymiana wiedzy, doświadczeń oraz praktyk dotyczących agroekologii.

Polska Szkoła Agroekologii. Co w programie?

Tegoroczna edycja Polskiej Szkoły Agroekologii obejmuje dwa zjazdy:

Rekrutacja trwa do 14 lipca.

W czasie spotkań uczestnicy będą mogli porozmawiać na temat obecnej polityki rolnej, agroekologii, suwerenności żywnościowej, a także na temat krótkich łańcuchów dostaw.

Zmapujemy system żywnościowy i zbadamy możliwości współtworzenia go w Polsce i Europie. Pójdziemy na łąki i miedze, by uczyć się o ochronie i odtwarzaniu bioróżnorodności przyrodniczej

– zapowiadają organizatorzy.

W programie jest też spotkanie z ekspertami najważniejszych inicjatyw agroekologicznych transformujących system rolno-spożywczy w Polsce i Europie.

Kto może wziąć udział w Polskiej Szkole Agroekologii?

Zapraszamy osoby zainteresowane przekształcaniem systemu żywnościowego w kierunku agroekologii, w szczególności osoby z organizacji pozarządowych, oddolnych inicjatyw, działające aktywistycznie, edukujące, wytwarzające pożywienie i zajmujące się rolnictwem, doradztwem rolniczym, pracą badawczą, dziennikarską, artystyczną czy feministyczną

– czytamy na stronie projektu.

By zgłosić chęć udziału w programie, należy zapoznać się z regulaminem, a następnie uzupełnić formularz rekrutacyjny (uwaga: przesłanie formularza rekrutacyjnego nie gwarantuje udziału w zjazdach).

Szczegółowe informacje na stronie: https://agropermalab.org/projects/rozpoczynamy-rekrutacje-na-polska-szkole-agroekologii/

  • Udział w programie jest bezpłatny.
  • Organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie w trakcie trwania dwóch zjazdów.
  • Ilość miejsc jest ograniczona do 15 osób uczestniczących.

Kto tworzy Polską Szkołę Agroekologii?

Wydarzenie organizuje Fundacja Agro-Perma-Lab, której misją jest zmiana sposobu myślenia i mówienia o żywności oraz wzmocnienie głosu osób ją wytwarzających, w szczególności kobiet.

Łączymy odległe od siebie grupy i inicjatywy. Współtworzymy międzynarodowy ruch dbający o środowisko, sprawiedliwość społeczną i lokalne pożywienie. Tym jest dla nas agroekologia

Do organizacji Polskiej Szkoły Agroekologii dołączyła też Fundacja im. Heinricha Bölla.

To niemiecka fundacja zielonej polityki, która działa w ponad 60 krajach poprzez 32 biura zagraniczne na rzecz zrównoważonego rozwoju, demokracji płci i międzykulturowego porozumienia. Jej celem jest wzmacnianie demokracji i praw człowieka, zwiększanie partycypacji obywatelskiej oraz promowanie długofalowej, zrównoważonej transformacji społeczno-ekologicznej.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.