Teraz czytasz...
Olejowanie włosów. Dlaczego warto?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Olejowanie włosów. Dlaczego warto?

Agnieszka Gotówka
nakładanie oleju na włosy

Olejowanie włosów to stara metoda pielęgnacji. Stosowana była już w starożytności. Dziś wraca do łask. Jest naturalna i skuteczna. Jak olejować włosy i jak zmyć olej z włosów? Podpowiadamy! 

Olejowanie włosów. Co to jest?

Jest to sposób na piękne i odżywione włosy, praktykowany już w czasach starożytnych. Odpowiednio dobrane oleje nie tylko nawilżają pasma, ale też pomagają pozbyć się łupieżu i problemu przetłuszczających się włosów. Przyspieszają też ich wzrost oraz sprawiają, że stają się miękkie i sprężyste.

Czym olejować włosy?

Olejowanie włosów w domu to prosty zabieg, jednak wymaga doboru odpowiedniego oleju. W pierwszej kolejności jednak, trzeba sprawdzić, jaką porowatość mają nasze pasma. Inny bowiem wybierzemy olej do olejowania włosów średnioporowatych, inny do wysokoporowatych.

Przeczytaj, czym jest suchy olej.

Spójrz zatem na swoje włosy i je oceń:

  • włosy wysokoporowate są szorstkie w dotyku, wyglądają na suche i matowe; łatwo się puszą i elektryzują; nierzadko są to pasma nieodpowiednio pielęgnowane, farbowane lub rozjaśniane;
  • włosy średnioporowate nie wyglądają na zniszczone, ale mogą się puszyć,
  • włosy niskoporowate sprawiają najmniej problemów pielęgnacyjnych, są gładkie, błyszczące i… rzadko spotykane…
olejowanie włosów
Regularne olejowanie przynosi efekty.

Co do olejowania włosów? Jaki olej wybrać?

Idealny olej do włosów wysokoporowatych to:

Olej do włosów średnioporowatych to:

A jaki jest idealny olej do włosów niskoporowatych? Sprawdzą się tu:

olej z awokado na włosy

Jak olejować włosy?

Istnieje kilka metod olejowania. Jedną z nich jest nakładanie niewielkiej ilości oleju na suche włosy, np. przed wyjściem do pracy. W ten sposób zabezpieczamy je przed działaniem promieni słonecznych, wiatru i wilgoci. Taka pielęgnacja to olejowanie na sucho.

Olejowanie na mokro polega na nałożeniu wybranego oleju na włosy po ich wcześniejszym zmoczeniu. Zmywamy go po ok. 30 min.

Dla początkujących polecane jest stosowanie oleju z odżywką. Do kosmetyku dodajemy kilka kropel wybranego olejku i nakładamy na pasma i skórę głowy. Po ok. 15-20 min zmywamy.

Warto też wypróbować olejowanie na podkład. Spryskujmy wówczas włosy wodą różaną, hydrolatem lub wodą z miodem, następnie nakładamy olej i zmywamy po kilkunastu minutach.

Są osoby, które chwalą sobie olejowanie włosów na noc. Pamiętaj jednak, by zabezpieczyć je chustką, a rano dokładnie umyć.

Jak często olejować włosy?

Na początku taki zabieg warto przeprowadzać 1-2 razy w tygodniu. Niech to będzie czas, by sprawdzić, czy dany olej do olejowania włosów się sprawdza i nie obciąża naszej fryzury. Efekty powinny być widoczne po miesiącu regularnego olejowania.

Jak zmyć olej z włosów?

Wiele osób powstrzymuje się przed olejowaniem w obawie przed przetłuszczaniem się włosów. Ale spokojnie! Jeśli użyjemy odpowiedniej ilości oleju, nasze pasma go wchłoną.

By zmyć olej z włosów, pomóc może emulgowanie za pomocą odżywki. A zatem: nakładamy olej, po kilku minutach odżywkę (lub nakładamy oba produkty jednocześnie), następnie zostawiamy na maks. pół godziny i zmywamy przy użyciu szamponu.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.