Teraz czytasz...
Warszawski catering dietetyczny dla wegetarian i wegan – oto wszystko, co musisz wiedzieć
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Warszawski catering dietetyczny dla wegetarian i wegan – oto wszystko, co musisz wiedzieć

pudełko z jedzeniem wegańskim dieta pudełkowa catering dietetyczny
Coraz więcej osób eliminuje ze swojej diety mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego. Zastanawiasz się, w jaki sposób zadbać o zdrowie, będąc na diecie roślinnej? Cennych witamin i minerałów pomoże Ci dostarczyć catering dietetyczny. W Warszawie dostępność tego typu usług jest ogromna. Na co zwrócić uwagę wybierając dietę pudełkową?

Czy dieta wegańska jest zdrowa? 

Dieta wegańska polega na całkowitym wyeliminowaniu wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego – nie tylko mięsa, ale także nabiału, owoców morza, jaj czy nawet miodu. Ten sposób odżywiania doskonale sprawdzi się u osób, które chcą poprawić swój stan zdrowia, schudnąć czy po prostu zmienić styl życia.

Tylko czy dieta wegańska jest na pewno zdrowa? Nie da się ukryć, że jest ona bardzo wymagająca i restrykcyjna, przez co nie jest dobrym wyborem dla każdego. Nie zmienia to jednak faktu, że eliminacja z diety produktów odzwierzęcych niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Przede wszystkim dieta wegańska walczy z otyłością, a także zmniejsza ryzyko pojawienia się w przyszłości nadciśnienia, chorób układu krążenia czy cukrzycy.

Jak zapobiec wystąpieniu niedoborów przy diecie wegańskiej?

Najczęstszy problem, z jakim mierzą się osoby początkujące na diecie roślinnej, dotyczy dostarczenia organizmowi wszystkich niezbędnych makro- i mikroskładników. Niektóre z nich możesz uzupełniać poprzez włączenie do diety specjalnych produktów pochodzenia roślinnego. Przykładowo, dobrym źródłem białka są soja, fasola, orzechy czy komosa ryżowa. Z kolei mleko sojowe, brokuły, jarmuż są bogate w wapń. Równie ważne jest żelazo, które znajduje się w burakach, tofu, maśle orzechowym i szpinaku. Niezbędną dawkę cynku dostarczysz przy pomocy ziaren, orzechów czy roślin strączkowych.

Jeśli jednak czujesz, że skomponowanie smacznych i bogatych w wartości odżywcze posiłków roślinnych stanowi za duże wyzwanie, wygodnym i świetnym rozwiązaniem okaże się dieta cateringowa. W Warszawie catering dietetyczny wegański z dostawą do domu oferuje m.in. wygodnadieta.pl.

Decydując się na dietę wegańską, należy pamiętać, że witamina B12 występuje jedynie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Z tego względu trzeba zadbać o regularny jej podaż w formie suplementu diety. Podobnie jest z witaminą D.

Na co zwrócić uwagę, zamawiając catering dietetyczny wegański? 

Zanim postanowimy skorzystać z usług cateringu dietetycznego, najpierw powinniśmy dokładnie przyjrzeć się firmie, która oferuje nam taką usługę. W pierwszej kolejności sprawdź stronę internetową danego cateringu dietetycznego oraz jego profile na portalach społecznościowych. W trakcie tej czynności na pewno znajdziesz opinie na temat firmy od jej klientów – warto zwrócić na nie uwagę.

Następnie sprawdź zespół, który pracuje nad przygotowywaniem posiłków. Powinni to być przede wszystkim dietetycy – dzięki temu zyskujesz gwarancję, że posiłki będą bogate w witaminy i minerały. Profesjonalne firmy oferują często bezpłatne konsultacje z dietetykiem, który pomaga dobrać właściwą kaloryczność oraz rodzaj diety na podstawie zebranego wywiadu.

W usłudze tego typu standardem już jest, że w trakcie trwania zamówienia można zmienić rodzaj i kaloryczność diety, a także miejsce i termin jej dostarczenia. Jeśli dana firma nie oferuje takiej możliwości – nie warto z niej korzystać.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.