Teraz czytasz...
Jak wybrać i zamontować drążek do podciągania?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Jak wybrać i zamontować drążek do podciągania?

Ćwiczenia fizyczne pozytywnie wpływają na organizm i są dobre do wykonywania w każdym wieku. Nie każdy z nas ma jednak czas na to, by poświęcać wolne chwile na wizyty na profesjonalnej siłowni. Dlatego też chętnie sięgamy po urządzenia, dzięki którym możemy wykonywać różne ćwiczenia w domowym zaciszu. Drążek do podciągania jest prosty w montażu, tani w zakupie, a jednocześnie jest doskonałym sposobem na ćwiczenie mięśni ramion.

Sprawdzamy, jak wybrać odpowiedni produkt i bezpiecznie zamontować go w domu bądź mieszkaniu.

Drążek, który nie zabiera miejsca

Jeżeli cofniemy się pamięcią do czasów szkolnych i lekcji WF, zapewne przypomnimy sobie spore konstrukcje montowane bezpośrednio do ściany, bądź drabinki gimnastycznej. Czy chcąc podciągać się we własnym pokoju, również musimy zamontować coś tak dużego i nieporęcznego? Okazuje się, że absolutnie nie.

Na rynku znajdziemy drążki rozporowe, które mocowane są w futrynie drzwi. To rozwiązanie sprawdzi się doskonale w małym mieszkaniu, gdzie nie dysponujemy dużą ilością miejsca, ale również w dużym domu. Wybierając drążek rozporowy do podciągania, nie obciążymy też domowego budżetu, ponieważ produkty takie kosztują od kilkudziesięciu do maksymalnie kilkuset złotych. Warto wybierać wersje, które posiadają specjalne gumowe lub piankowe uchwyty, które ułatwiają pewne i bezpieczne chwytanie drążka.

Sposób montażu drążka rozporowego

Aby ćwiczenia były bezpieczne, musimy drążek bezpiecznie zamontować. To nie jest trudne, jednak należy przestrzegać kilku ważnych zasad.

Zacznijmy od wybrania dobrego miejsca. Teoretycznie nada się do tego celu każda futryna drzwi, jednak musi ona posiadać wystarczającą ilość płaskiego miejsca. Do bezpieczne zamocowania drążka rozporowego wystarczy zaledwie kilka centymetrów, jednak pamiętajmy, że element rozporowy absolutnie nie może poza obręb framugi wystawać.

Kręcąc centralną śrubą, powodujemy skracanie i wydłużanie konstrukcji. Gdy elementy mocujące zaczną stykać się z framugą, pozostaje nam wybrać optymalną wysokość nadal wydłużając drążek – spowodować jego bezpieczne zaparcie się o nią. Nie musimy obawiać się, że pod obciążeniem konstrukcja zsunie się, ponieważ na zakończeniach znajdują się gumowe wstawki, które jednocześnie chronią framugę przed porysowaniem.

Drążki rozporowe do podciągania to doskonały sposób na doposażenie domowej siłowni. Pozwalają wykonywać ćwiczenia, które są bardzo istotne dla rozwoju mięśni ramion i nie tylko. Do zamontowania drążka nie potrzeba wiele miejsca, ponieważ łatwo zamocujemy go do framugi drzwiowej. Konstrukcja ta jest bezpieczna, po prawidłowym zamontowaniu z pewnością nie zsunie się w dół

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.