Teraz czytasz...
Dieta fleksitariańska – jakie produkty dodać do diety?
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

Dieta fleksitariańska – jakie produkty dodać do diety?

młoda kobieta je warzywną sałatkę

Dieta fleksitariańska ma coraz większe grono odbiorców. Dzieje się to głównie z tego powodu, iż jest stosunkowo lekka i smaczna, a całość opiera się na ograniczeniu spożywania mięsa. W diecie fleksitariańskiej na pierwszy plan wysuwa się zdrowy balans w odżywianiu oraz produkty pochodzenia roślinnego.

Dieta fleksitariańska – czym konkretnie się charakteryzuje?

Dieta fleksitariańska jest jak najbardziej wskazana dla osób, które chcą ograniczyć spożywanie mięsa. Oczywiście za każdym razem warto ją skonsultować z wykwalifikowanym dietetykiem, aby wspólnymi siłami ustalić właściwy plan żywieniowy.

W pierwszej kolejności sięga się na niej po produkty wegetariańskie, ale też po produkty wegańskie. Nie oznacza to jednak, że trzeba całkowicie eliminować mięso z diety. Dieta fleksitariańska dopuszcza spożywanie nabiału, mięsa, ryb oraz jaj, ale w zdecydowanie mniejszych ilościach, tak aby zachować odpowiedni balans żywieniowy i propagować zróżnicowaną dietę.

Jakie produkty powinno się włączyć do diety fleksitariańskiej? Przydatne wskazówki

Jeśli ktoś zastanawia się nad przejściem nad dietę fleksitariańską, powinien dokładnie zapoznać się z jej działaniem. Kluczowe jest to, aby sięgać po produkty wegetariańskie, warzywa oraz produkty zawierające w sobie duże ilości błonnika i białka roślinnego. Dobrą wiadomością dla wszystkich zainteresowanych dietą fleksitariańską jest to, że produkty roślinne odznaczają się:

  • doskonałymi walorami smakowymi,
  • łatwym oraz ekspresowym przygotowaniem,
  • lekkością.

Fleksitarianizm to idealna propozycja dla osób, które chcą ograniczyć spożywanie mięsa w swojej diecie oraz chcą jeść więcej produktów roślinnych. To doskonała alternatywa dla dobrze znanych i tradycyjnych mięsnych produktów oraz odskocznia od codziennych nawyków żywieniowych.

Ciekawostką jest fakt, że gotowe produkty pochodzenia roślinnego posiada w swojej ofercie Garden Gourmet. Sprawdź ofertę na stronie internetowej – https://www.gardengourmet.pl/produkty. Oto niektóre z propozycji:

Klopsiki warzywne

Kuszący wybór zarówno na obiad, jak i na kolację. Można nimi zaskoczyć domowników oraz wszystkich zaproszonych gości. Idealne do samodzielnego spożycia lub też przygotowania wrapów i tacos. Zawierają w sobie m.in. marchewkę, groszek i cebulę. Takie produkty wegetariańskie łączą w sobie doskonały smak i lekkość.

Nuggetsy roślinne

Z pewnością zasmakują osobom dorosłym, jak i dzieciom. Złocista i chrupiąca przekąska na każdą porę dnia. To wysokiej jakości produkty wegańskie, które mogą pojawić się na stołach przy wielu różnych okazjach. Idealnie komponują się z tortillą, chlebem pita, sałatką cezar i ulubionym sosem.

Wegański kotlet mielony

Biorąc pod lupę produkty wegańskie, nie można przejść obojętnie obok wegańskiego kotleta mielonego, będącego doskonałą alternatywą dla tradycyjnego kotleta mielonego z mięsa wieprzowego lub wołowego. Ten roślinny kotlet mielony jest lekki, idealnie przyprawiony, aromatyczny, soczysty i smaczny. Można go przygotować na wiele okazji.

Dowiedz się więcej o diecie fleksitariańskiej oraz produktach roślinnych na https://www.gardengourmet.pl/.

Obraz autorstwa Holiak na Freepik.

 

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.