Teraz czytasz...
4 naturalne sposoby na odmrożenia
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl
X Targi Ekostyl | reklama | Biokurier.pl

4 naturalne sposoby na odmrożenia

Zima to szczególny czas, w którym trzeba zadbać o skórę, gdyż często narażona jest na odmrożenia bądź wysuszenia. Jak zatem ją zabezpieczyć? 

1. Kiszona kapusta na odmrożenia

Jeżeli dopadły Cię odmrożenia, wykonaj kompres lub okład z poszatkowanej kiszonej kapusty. Warzywo połóż na szmatkę lub ceratkę, przyłóż do odmrożenia, pozostaw na ok. 30 minut lub dłużej. Zabieg powtórz kilka razy.

2. Woda selerowa przy odmrożeniach

Aby ją przygotować, oczyść z piasku i brudu selery (1 duży lub 2 średnie) i gotuj przez godzinę w litrze wody. Ugotowane warzywa wyjmij, a wodę użyj do wykonania kuracji. Odmrożone stopy bądź dłonie mocz dwa lub trzy razy dziennie w ciepłym, selerowym wywarze.

Gdy odmroził Ci się nos lub uszy, wykonaj ciepły kompres lub okład. Przyłóż go na chore miejsce i trzymaj ok. 30 minut do momentu, aż stanie się chłodny. Czynność powtarzaj najlepiej kilka razy w ciągu dnia.

3. Woda kartoflana na czerwone dłonie i stopy

Zimą, gdy Twoje dłonie narażone są na odmrożenia i często zmieniają kolor na skutek zimna, pamiętaj o prostej kuracji. Ciepłą wodę po gotowaniu ziemniaków (najlepiej bez dodatku soli) przelej do miski i włóż do niej ręce lub stopy. Mocz je przez ok. 10 minut.

Zobacz także

jeżówka echinacea

4. Łagodząca maść jabłkowa

Skutki odmrożeń łagodzi również maść, którą możesz przygotować na bazie musu jabłkowego. Wystarczy, gdy dokładnie połączysz drobniutko starte jabłko z masłem lub śmietaną. Maść nie powinna być ani za gęsta, ani za rzadka. Nałóż ją na odmrożoną lub wysuszoną skórę, pozostaw na kilkadziesiąt minut i zmyj letnią wodą. Kurację wykonuj kilka razy dziennie.

Tak przygotowana maść nie tylko łagodzi odmrożenia, ale też natłuszcza spękaną i wysuszoną skórę.

Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.

Żadne materiały z tej strony nie mogą być jakikolwiek sposób powielane bez pisemnej zgody redakcji.